301 madenci için Ankara’dan Soma’ya pedal çeviriyor

Bisiklet tutkunu 69 yaşındaki Fahri Yılmaz, Soma’da yaşanan maden faciasında hayatını kaybeden 301 işçi anısına pedal çeviriyor. Yaşanan maden faciasına dikkat çekmek için bisikletiyle Ankara’dan yola çıkan Yılmaz, zorlu yolculuğun...

301 madenci için Ankara’dan Soma’ya pedal çeviriyor
23 Mayıs 2014 Cuma 12:28

Bisiklet tutkunu 69 yaşındaki Fahri Yılmaz, Soma’da yaşanan maden faciasında hayatını kaybeden 301 işçi anısına pedal çeviriyor. Yaşanan maden faciasına dikkat çekmek için bisikletiyle Ankara’dan yola çıkan Yılmaz, zorlu yolculuğun ardından Soma maden şehitlerini mezarlıkta ziyaret edip onlara dua edecek. Ardından maden şehitlerinin ailelerine ziyaret edecek.

    69 yaşındaki Yılmaz, geçtiğimiz günlerde Ankara’dan bisikletiyle Soma için yola çıktı. ‘Soma acınız, acımızdır. Allah yardımcınız olsun’ yazılı siyah Soma bayrağı taşıyan Yılmaz, sırasıyla Temelli, Polatlı ve Sivrihisar’a uğradı. Ardından Eskişehir’e ulaştı. Eskişehir’de ESBİKE Bisiklet Derneği üyeleri tarafından karşılanan Yılmaz, bir günlük konaklamasının akabinde Soma’ya gitmek için yola çıktı. Amacının Soma’da yaşanan maden faciacısını dikkat çekmek ve maden şehitlerini anmak olduğunu aktaran Yılmaz, "Artık ülkemizde maden faciaları bitsin, bir daha yaşanmasın. İnsana değer verilsin, başka insanlarımız hayatını kaybetmesin." dedi.

    Yılmaz, Eskişehir’den sonra Bilecik’in Bozüyük ilçesine oradan, İnegöl, Bursa, Balıkesir ve Kırkağaç üzerinden Soma’ya bisikletiyle gideceğini kaydetti. Soma’ya varınca ilk önce şehit madencilerin mezarlarını ziyaret ederek onlar için dua edeceğini aktaran Yılmaz, daha sonra da ölen işçilerin ailelerini ziyaret edeceğini belirtti.

CİHAN

301 madenci için Ankara’dan Soma’ya pedal çeviriyor


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×