Üni̇versi̇teliler görme engelli̇lerle EXPO 2016'da buluştu

- Doç. Dr. Asilkan: "Görme engellilerin de bu toplumun parçası olduğunu, onların da böyle bir değerin içerisinde olmaları gerektiğini düşünerek hep birlikte farkındalık etkinliği yapmak istedik"

Üni̇versi̇teliler görme engelli̇lerle EXPO 2016'da buluştu
17 Haziran 2016 Cuma 14:31

ANTALYA (AA) - Akdeniz Üniversitesi Elmalı Meslek Yüksekokulu ile Tıp Fakültesi öğrencileri, Beyaz Baston Görme Engelliler Derneği öğrencileriyle EXPO 2016 Antalya'da buluştu.

Akdeniz Üniversitesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, üniversite öğrencileri, 2015-2016 akademik yılının son etkinliğinde, Doç. Dr. Özcan Asilkan ve öğretim görevlisi Dr. Mükerrem Oral rehberliğinde, Toplumsal Duyarlılık Projesi kapsamında bir araya geldi. Öğrenciler, görme engellilere betimleme ve tasvirleme metodu ile EXPO'yu anlatıp gezdirdi.

EXPO alanı içerisinde yer alan göl, çocuk adası, Sri Lanka, Kenya, Tanzanya ve Yemen ülke bahçelerini gezerek eğlenceli vakit geçiren öğrenciler, halat çekme gibi çeşitli oyunlar da oynadı.

Geziyle ilgili açıklama yapan Doç. Dr. Asilkan, EXPO 2016 Antalya'nın Türkiye için büyük bir fırsat olduğunu söyledi.

Öğrencilerle EXPO'yu ziyaret ederek tanıtımına destek olmak istediklerini belirten Özcan Asilkan, şunları kaydetti:

"Görme engellilerin de bu toplumun parçası olduğunu, onların da böyle bir değerin içerisinde olmaları gerektiğini düşünerek hep birlikte farkındalık etkinliği yapmak istedik. Bu faaliyet ile hem üniversitemiz birimleri arasındaki iletişime katkı koyuyoruz hem de üniversite olarak engelliler konusunda duyarlılığımızı göstermiş oluyoruz."

Etkinlik sonunda öğrenciler, EXPO Kulesi'ne çıkarak 100 metre yükseklikte hatıra fotoğrafı çektirdi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×