Toraman çiftinin karşılıklı yaralama davası

- Eski futbolcu İbrahim Toraman ve eşi Eylem Toraman'ın yaşadıkları bir tartışmada karşılıklı olarak birbirlerine vurarak yaraladıkları iddiasıyla "eşe karşı basit yaralama" suçundan yargılanmalarına başlandı - Mahkeme, usulüne uygun davetiyeye rağmen duruşmaya katılmayan müşteki-sanık İbrahim Toraman'ın bir dahaki celse zorla getirilmesine karar verdi

Toraman çiftinin karşılıklı yaralama davası
24 Mayıs 2016 Salı 16:16

İSTANBUL (AA) - Eski futbolcu İbrahim Toraman ve eşi Eylem Toraman'ın, evlerinde yaşadıkları bir tartışmada karşılıklı olarak birbirlerine vurarak yaraladıkları iddiasıyla "eşe karşı basit yaralama" suçundan yargılanmalarına başlandı.

Anadolu 66. Asliye Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, müşteki sanık Eylem Toraman ile avukatı katıldı.

Duruşmada kimlik tespitinin ardından savunmasını yapan Eylem Toraman, eşi İbrahim Toraman'dan şikayetçi olduğunu belirterek, olay günü yaşadıklarını anlattı.

Eşinin kendisine çocuğu kucağındayken vurduğunu ileri süren Toraman, "Beni ambulansla hastaneye götürdüler. Ben olay sırasında eşimi darbetmedim. Kendisinin saldırılarından korunmaya çalışsam da başarılı olamadım. Beni darbederken bir yandan da 'Sen bana yük geliyorsun, seni boşayacağım' diyordu." dedi.

Eylem Toraman'ın avukatı Murad Can da "Sanık İbrahim Toraman her ne kadar müvekkilimi suçlamış ise de bir kadın olduğu göz önüne alındığında müvekkilimin kendisini darbetmesi hayatın olağan akışına aykırıdır. Kendisi müvekkilimi darbettikten sonra o halde bırakıp karakola giderek şikayetçi olmuştur." şeklinde konuştu.

Hakim, usulüne uygun davetiyeye rağmen duruşmaya katılmayan müşteki-sanık İbrahim Toraman'ın bir sonraki celse zorla getirilmesine karar vererek, duruşmayı erteledi.

- İddianameden

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, İbrahim Toraman ile eşi Eylem Toraman'ın, 24 Ocak'ta Üsküdar'daki evlerinde tartıştığı, tartışma esnasında İbrahim Toraman'ın eşi Eylem Toraman'a hakaret ettiği, tartışmanın ardından çiftin karşılıklı olarak birbirlerine vurarak yaraladıkları belirtildi.

Yaralamanın basit tıbbi müdahale ile giderilebilecek şekilde olduğu aktarılan iddianamede, İbrahim Toraman hakkında "hakaret" ve "eşe karşı basit yaralama" suçlarından 9 aydan 3 yıl 6 aya, eşi Eylem Toraman hakkında da "eşe karşı basit yaralama" suçundan 6 aydan 1 yıl 6 aya kadar hapis cezası talep edildi.

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×