Suriyeli sığınmacılar "Şam Bayramı Karnavalı"nda buluştu

- Türk Kızılayı Yönetim Kurulu Üyesi Tan: - "Onlara vatanlarından, yurtlarından uzak, kardeş kucağı açıp, birlikte bayramı kutlamaya çalışıyoruz. Böyle bir günde buraya gelmeleri, zor bir gün, hüzünlü bir gün. Allah'a şükürler olsun ki Türkiye Cumhuriyeti var, biz kucak açtık onlara, elimizden gelen misafirperverliğini göstermeye çalışıyoruz, bayram günü onların ailelerini, çocuklarını mutlu etmeye çalışıyoruz."

Suriyeli sığınmacılar
05 Temmuz 2016 Salı 13:58

İSTANBUL (AA) - Suriyeli sığınmacılar "Şam Bayramı Karnavalı"nda bir araya geldi.

Beykoz Korusu'nda Türk Kızılayı'nın desteğiyle gerçekleştirilen etkinliğe bin 500'ün üzerinde Suriyeli sığınmacı ile çok sayıda davetli katıldı. Suriyeli mülteciler, bayram coşkusunu Türk Kızılayı’nın "Şam Bayramı Karnavalı"nda yaşadı.

Etkinlikte katılımcılara kek, çay, çorba ve kahvenin yanı sıra ülkelerine özgü tatlılar da ikram edildi.

Türk Kızılayı Yönetim Kurulu Üyesi Ercan Tan, gazetecilere yaptığı açıklamada, "Bu etkinlik, Türk Kızılayı'nın Suriyelilerle birlikte bayram kutlamasıdır. Bayram sabahı bayramlaşıyoruz. 5 yıldır bu etkinliği değişik yerlerde yapmaya çalışıyoruz. Beykoz Korusu'nda ilk kez yapıyoruz. Onlara vatanlarından, yurtlarından uzak, kardeş kucağı açıp, birlikte bayramı kutlamaya çalışıyoruz. Böyle bir günde buraya gelmeleri, zor bir gün, hüzünlü bir gün. Allah'a şükürler olsun ki Türkiye Cumhuriyeti var, biz kucak açtık onlara, elimizden gelen misafirperverliğini göstermeye çalışıyoruz, bayram günü onların ailelerini, çocuklarını mutlu etmeye çalışıyoruz. Bin 500'ü aşkın kardeşimiz var, elimizden geldiği kadar bayram kutlaması yapmaya çalışıyoruz." ifadelerini kullandı.

Etkinlik, bir müzik grubunun Arapça seslendirdiği şarkıların yanı sıra palyaçoların gösterileriyle son buldu.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×