Suriyeli çocuklara gıda yardımı

- Deniz Feneri Derneği tarafından, "Suriyeli Çocuklara Gıda Yardımı" kampanyası kapsamında İdlib bölgesine yardım gönderildi

Suriyeli çocuklara gıda yardımı
27 Eylül 2016 Salı 17:26

HATAY (AA) - Deniz Feneri Derneği tarafından Suriye'nin İdlib bölgesine gidecek "Suriyeli Çocuklara Gıda Yardımı" kampanyası kapsamında hazır yemek ve kavurma taşıyan yardım tırı, Cilvegözü Sınır Kapısı'ndan çıkış yaptı.

Deniz Feneri Derneği Afet Koordinasyon Sorumlusu Doğan Selçuk, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Suriye'de zor durumda olanlara yardımlarının aralıksız devam ettiğini söyledi.

Derneklerinin "Suriyeli Çocuklara Gıda Yardımı" kampanyası kapsamında bir tırın bugün Reyhanlı ilçesindeki Cilvegözü Sınır Kapısı'ndan çıkış yaptığını ifade eden Selçuk, içerisinde hazır gıda ürünleriyle kavurmanın yer aldığı yardımın İdlib bölgesinde 15 bin çocuğa ulaşmasını hedeflediklerini belirtti.

Selçuk, yarın da Cilvegözü Sınır Kapısı'ndan 2, Öncüpınar'dan da bir yardım tırının İdlib'e gideceğini vurgulayarak, hedeflerinin bir milyon çocuğa ulaşmak olduğunu, yardımlarının bundan sonra da devam edeceğini kaydetti.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×