Şişli Belediyesi Başkan Yardımcısı Candaş'ın öldürülmesi

- Şişli Belediyesi: - "Candaş'ın faileri, temiz belediyecilik ilkemizi bir türlü kabullenemeyip, bozuk düzenin devam etmesini isteyenler ve rant kapıları teker teker suratlarına kapananlardır. Bu hain saldırıyı şiddetle kınıyoruz" - "Candaş, 7 ay önce göreve geldi. Şişli'yi imarda rant yuvası olarak gören kişilere göz açtırmadı"

Şişli Belediyesi Başkan Yardımcısı Candaş'ın öldürülmesi
19 Temmuz 2016 Salı 19:38

İSTANBUL (AA) - Şişli Belediyesi, imardan sorumlu Başkan Yardımcısı Cemil Candaş'ın öldürülmesine ilişkin, "Candaş'ın faileri, temiz belediyecilik ilkemizi bir türlü kabullenemeyip, bozuk düzenin devam etmesini isteyenler ve rant kapıları teker teker suratlarına kapananlardır. Bu hain saldırıyı şiddetle kınıyoruz" açıklamasını yaptı.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamada, Candaş'ın 7 ay önce göreve geldiği anımsatılarak, Şişli'yi imarda rant yuvası olarak gören kişilere göz açtırmayan bir kişi olduğu ifade edildi.

Müteveffa Candaş'ın onurlu ve dürüst kişiliğinin herkese örnek olduğu vurgulanan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

''Candaş, daha önce de iki kez silahla tehdit edilmiş ve konuyla ilgili olarak savcılığa suç duyurusu yaparak koruma talebinde bulunmuştur. Ne yazık ki, olayın olduğu güne kadar kendisine koruma tahsis edilmemiş olup, menfur saldırıdan sadece 2 gün önce tekrar savcılığa giderek, olayın ciddiyetini bir kez daha aktarmıştır. Candaş'ı katleden ve temiz bir Şişli istemeyenlerin, bu hain saldırısını şiddetle kınıyoruz. Failler, temiz belediyecilik ilkemizi bir türlü kabullenemeyip, bozuk düzenin devam etmesini isteyenler ve rant kapıları teker teker suratlarına kapananlardır. Olayın en ince ayrıntısına kadar aydınlatılması, azmettirenlerin bulunması için İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı ve emniyet güçleri ile yakın temaslarımız devam etmektedir."

Çalışma arkadaşlarının, katledenlerin peşini bırakmayacağı ve hainlerin en ağır cezayı alması için tüm hukuki yollara başvurulacağı ifade edilen açıklamada şunlar kaydedildi:

''Adalet önüne çıkarılıp, cezalarını alıncaya kadar Candaş'ı katledenlere ne sizlerin, ne başkalarının ne bugün ne de yarın, Şişli halkını sömürmesine canımız pahasına izin vermeyeceğiz. Korkmuyoruz. Bizler sadece çok sevdiğimiz bir çalışma arkadaşımızı kaybetmedik, haksızlıklar karşısında dilsiz şeytan olmayan, gerçek bir demokratı kaybettik. Her zaman sevecen kişiliğiyle hatırlayacağımız Cemil Candaş'a Tanrı'dan rahmet, kederli ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyoruz.''


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×