Şehit Kaymakam Safitürk için bin 600 hatim okundu

- Fatih Camisinde, şehit kaymakam Muhammed Fatih Safitürk ve tüm şehitler için okunan bin 600'den fazla Kur'an-ı Kerim hatminin duası edildi

Şehit Kaymakam Safitürk için bin 600 hatim okundu
14 Kasım 2016 Pazartesi 17:36

İSTANBUL (AA) - Fatih Camisinde, şehit Kaymakam Muhammed Fatih Safitürk ve tüm şehitler için İstanbul genelinde okunan bin 600’den fazla Kur'an-ı Kerim hatminin duası okundu.

İstanbul İl ve Fatih ilçe Müftülüğü’nün ortaklaşa düzenlediği programda, terör örgütü PKK tarafından şehit edilen Derik Kaymakamı Muhammed Fatih Safitürk ve tüm şehitler için okunan bin 600'den fazla Kuran-ı Kerim hatminin duası, aşr-ı şerifler ve kasideler eşliğinde edildi.

Fatih Camisinde ikindi namazı öncesi gerçekleşen programla ilgili AA muhabirine açıklamada bulunan İstanbul İl Müftüsü Prof. Dr. Rahmi Yaran, şunları söyledi:

“Ülkemiz zor günlerden geçiyor. Terör örgütlerinin hedefi durumunda ve şehitler veriyoruz. İki gün önce Derik kaymakamımız Muhammed Fatih Safitürk evladımızı, kardeşimizi Cenab-ı Hakk’ın rahmetine tevdi eyledik. Bu münasebetle genelde tüm şehitlerimiz, özelde de Muhammed Fatih Safitürk için hatimler okundu. Bu hatimlerin duaları bugün ilçelerimizdeki çeşitli camilerde yapılacak. Biz de bugün Fatih Camisinde, Fatih ilçe ve İstanbul İl Müftülüğü olarak bir program icra ediyoruz. Bu vesileyle İstanbul’da okunan bin 600’den fazla hatmin de duasını yapıyoruz.”


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×