Özel sporcular cimnastikte yarıştı

- Erzincan'daki Özel Sporcular Cimnastik Bölgesel Müsabakaları'na 3 ilden 10 sporcu katıldı

Özel sporcular cimnastikte yarıştı
15 Mayıs 2016 Pazar 16:16


ERZİNCAN (AA) - Engelliler Haftası ve 19 Mayıs Gençlik Haftası etkinlikleri kapsamında düzenlenen Özel Sporcular Cimnastik Bölgesel Müsabakaları, Erzincan'da yapıldı.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile Cimnastik İl Temsilciliğinin organizasyonuyla düzenlenen müsabakalarda, Erzincan'ın yanı sıra Erzurum ve Tokat'tan toplam 10 özel sporcu artistik cimnastik branşında yarıştı.

13 Şubat Spor Salonu'ndaki müsabakalarda sporcular, minderde ve cimnastik aletleri üzerinde hünerlerini antrenörleri eşliğinde sergiledi.

Erzurum Bölge Adliye Mahkemesi Cumhuriyet Başsavcısı Ünal Bingül'ün otizmli çocukları Muhsin Murat ve Aliye Zeynep de yarışmaya katılarak birincilik elde etti.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Burak Mumcu yaptığı açıklamada, çocukların öz güvenlerini geliştirmeleri ve başarılı olmalarının önemini vurgulayarak, "Bilindiği gibi herkes bir engelli adayı. Engeller aslında bizde. Biz bu engelleri kaldırmalıyız. Kaldırınca çocuklarımız her şeyi yapabiliyor. Çok güzel bir ortam oluştu. Bu ortamlar inşallah daha da devam edecek. Hep birlikte daha da güzel organizasyonlar yapacağız." diye konuştu.

Yarışmacılardan Sema Demirci spor yapmayı sevdiğini ve spor yaparken çok eğlendiğini ifade etti. Muhsin Murat Bingül ise yarışmada birinci olduğunu anımsatarak sporu çok sevdiğini belirtti.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×