"Ne mutlu Türküm diyene" diye haykırırken vuruldular

- Ankara'daki Akıncı 4. Ana Jet Üssü'nde FETÖ'nün darbe girişimine karşı koyan vatandaşlara, "Ne mutlu Türküm diyene" diye haykırırken ateş açıldığı ortaya çıktı - Darbe girişimini durdurmak için üsse giden vatandaşlar tarafından çekilen görüntülerde vatandaşlardan biri "Siz vatan evladı değil misiniz? Siz nerelisiniz?" diyerek askerlere sesleniyor, askerlerden biri ise "Bizim burayı korumamız lazım. Eğer çekilmezseniz kötü şeyler olabilir." tehdidiyle vatandaşları vazgeçirmeye çalışıyor - Bu diyalogların ardından hep bir ağızdan "Ne mutlu Türküm diyene" diye haykırarak tekbir getiren vatandaşlara askerler ateş açmaya başlıyor

17 Temmuz 2016 Pazar 20:38

ANKARA (AA) - BURCU ÇALIK - Ankara'daki Akıncı 4. Ana Jet Üssü'nde Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine karşı koyan çok sayıda vatandaşa, "Ne mutlu Türküm diyene" diye haykırırken ateş açıldığı ortaya çıktı.

AA muhabiri, FETÖ tarafından 15 Temmuz Cuma gecesi gerçekleştirilen darbe girişiminde kullanılan Akıncı 4. Ana Jet Üssü'nde darbe girişiminde bulunanları ve bomba yağdıran jetleri durdurmaya çalışan vatandaşlar tarafından çekilen görüntülere ulaştı.

Darbe girişimini engelleyebilmek için Kazan ilçesinden ve çevre köylerden üsse akın eden çok sayıda vatandaş, askerleri durdurmaya ve vazgeçirmeye çalıştı.

Görüntülerde askerlerle diyaloğa giren bir vatandaş, "Kayınbiraderim Batman'da şehit oldu. Size hakkımızı helal etmiyoruz" diye bağırırken, bir başka vatandaş askerlere "Silahlarınızı havaya kaldırın, bize doğrultmayın." diye sesleniyor.

Bir askerin de "Sabah namazı vakti geldi, herkes gitsin." şeklinde bağırması üzerine vatandaşlar "Cenaze namazını kılarız." yanıtını veriyor.

- "Vatan evladı değil misiniz?"

Bir vatandaş tarafından darbe girişimine karşı direnişin anbean kaydedildiği görüntülerde, vatandaşlardan biri de "Siz vatan evladı değil misiniz? Siz nerelisiniz?" diyerek askerlere sesleniyor.

Askerlerden biri ise "Bizim burayı korumamız lazım, eğer çekilmezseniz kötü şeyler olabilir." tehdidiyle vatandaşları vazgeçirmeye çalışıyor.

Bu diyalogların ardından vatandaşlar hep bir ağızdan "Ne mutlu Türküm diyene" diye haykırmaya başlıyor. Askerler aynı zamanda tekbir getiren vatandaşlara ateş açmaya başlıyor.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×