Mısır'da öldürülen Fransız vatandaşının davası

- Kahire Ceza Mahkemesi, 2013 yılında bir Fransız vatandaşını öldürmekle suçlanan 6 kişiye 7'şer yıl hapis cezası verdi

Mısır'da öldürülen Fransız vatandaşının davası
15 Mayıs 2016 Pazar 20:59

KAHİRE (AA) - Mısır'da üç yıl önce bir Fransız vatandaşını öldürmekle suçlanan 6 kişiye, 7'şer yıl hapis cezası verildi.

Yargı kaynaklarından alınan bilgiye göre, Kahire Ceza Mahkemesi, "2013 yılında sokağa çıkma yasağını ihlal ettiği gerekçesiyle gözaltına alınan bir Fransız'ın öldürülmesi" suçuyla yargılanan 6 kişiye 7'şer yıl hapis cezası verdi.

Kararın bir üst mahkemeye taşınabileceği ifade edildi.

Fransa Cumhurbaşkanı Francois Hollande, 18 Nisan'da Kahire'de Mısır Cumhurbaşkanı Abdulfettah es-Sisi ile görüşmelerinde Fransız vatandaşının dosyasını açtığını duyurmuştu.

Sokağa çıkma yasağını ihlal eden Fransa uyruklu bir kişinin, Kahire'nin orta kesimindeki Ez-Zemalik Mahallesi'nde sarhoş bir şekilde gözaltına alındığı, söz konusu şahsın gözaltında tutulduğu yerdeki diğer 6 kişi tarafından darp edilerek öldürüldüğü belirtiliyor.

Fransa hükümetini, görevini yapmamak ve gözaltına alındıktan sonra oğlunun serbest bırakılması için uğraşmamakla suçlayan, Fransız'ın annesi Nicole Bruce, Hollande'dan nisan ziyaretinden önce dosyanın yeniden açılmasını talep etmişti.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×