İstanbul'da kadın öğretmenin öldürülmesi

- Tuzla'da iki çocuk annesi tarih öğretmenini öldürdüğü öne sürülen zanlının İzmir'de olduğu ve Yunanistan'a geçebileceği ihbarı üzerine güvenlik güçleri denetimlerini sıklaştırdı - Yasa dışı yollardan Yunan adalarına geçmek için insan tacirleriyle bağlantıya geçmiş olabileceği değerlendirilen zanlıyı bulmak için jandarma ve Sahil Güvenlik Komutanlığı ekipleri de Çeşme sahilinde çalışma yürütüyor

İstanbul'da kadın öğretmenin öldürülmesi
02 Haziran 2016 Perşembe 15:44

İZMİR (AA) - İstanbul'un Tuzla ilçesinde iki çocuk annesi tarih öğretmenini öldürdüğü iddia edilen zanlının İzmir'de olduğu ve Yunanistan'a geçebileceği ihbarı üzerine güvenlik güçleri çalışma başlattı.

Buca ilçesindeki bir internet kafe ile marketin güvenlik kameralarında 29 Mayıs'ta Atalay F'ye benzer kişinin görüntülerine ulaşan ekipler, zanlının günübirlik kiralamış olabileceği düşünülen evi bulmak için çalışma yürütüyor.

Polis ekiplerinin internet kafeden elde ettiği görüntülerde Atalay F'ye benzediği görülen kişinin yanında biri küçük 3 valiz bulunuyor.

İş yeri sahibinin ifadesine göre, geçen pazar günü internet kafenin 10 numaralı masasında oturan ve yaklaşık 4 saat burada kalan şüpheli, yaptığı telefon görüşmelerinde günübirlik ev kiralamak için pazarlık yaptı.

Daha sonra markete girerek alışveriş yapan ve kontörlü telefon soran zanlının yaptığı görüşmede "evde bugün kesin kalacağım ama beğenirsem iki üç gün daha kalabilirim" dediği ileri sürüldü.

Görüntülerde gözlük kullandığı görülen şüphelinin Atalay F. olup olmadığına yönelik araştırmalar da sürüyor. İzmir'deki emlakçılar ile günlük kiralanan ev sahipleriyle irtibata geçen polis ekipleri, zanlının kaldığı evi belirlemeye çalışıyor.

İsmini vermek istemeyen internet kafe sahibi gazetecilere yaptığı açıklamada, katil zanlısı olarak aranan kişiye çok benzeyen birisinin geçtiğimiz pazar günü iş yerlerine geldiğini ve 4-5 saat kadar kaldığını söyledi.

Zanlının internetten sürekli birşeyler araştırdığını ifade eden iş yeri sahibi, dün kafeye gelen polislerin kendisine güvenlik kamerası görüntüsü gösterdiğini, iş yerindeki güvenlik kamerası görüntüleriyle karşılaştırdıklarında aynı kişi olduğunu anladıklarını bildirdi.

İş yeri sahibi, zanlının iş yerinde çevreyi incelediğini, şüpheli hareketler sergilediğini de sözlerine ekledi.

Atalay F'nin yasa dışı yollardan Yunan adalarına geçmek için insan tacirleriyle de bağlantıya geçmiş olabileceğini değerlendiren ekipler, ayrıca jandarma ve Sahil Güvenlik Komutanlığı ekipleriyle koordineli olarak Çeşme sahilinde de zanlının izini arıyor.

İlçeye giriş çıkışlarda denetimlerini artıran ekipler, sahte pasaport kullanarak yurt dışına çıkma olasılığına karşı Atalay F'nin fotoğrafları Çeşme Gümrüğündeki ilgili birimlere dağıtıldı.

İstanbul Tuzla'da iki çocuk annesi tarih öğretmenini öldürdüğü iddia edilen Atalay F'nin, 16 Eylül 2013'te tümgeneral rütbesiyle görev yapan Hasan Hüseyin Demirarslan'ın TÜBİTAK'ta çalışan oğlu Göktuğ Demirarslan ve onu ziyarete gelen kız arkadaşı Elena Radchikova'nın öldürülmesi olayına karıştığı tespit edilmişti.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×