Irak'ta artan hava sıcaklıkları

Irak'ta artan hava sıcaklıkları
20 Temmuz 2016 Çarşamba 19:06

KERKÜK/ERBİL (AA) - Irak'ın Kerkük kentindeki hava sıcaklıklarının 50 dereceye yaklaşmasıyla halk yüzme havuzlarında serinlemeye çalışıyor.

Kerkük kentindeki yüksek hava sıcaklıkları ve elektrik kesintilerinden dolayı çok sayıda kişi çareyi kent merkezindeki yüzme havuza gitmekte buldu.

Kentteki tek yüzme havuzunun işletmecisi olan Rehel Habip, AA muhabirine yaptığı açıklamada, hava sıcaklıklarının yükselmesinden dolayı hükümetin iki gün tatil ilan etmesiyle çok sayşıda kişinin yüzme havuzuna akın ettiğini belirterek, "İnsanlar elektriksiz bir şekilde evlerinde duramıyor. Önümüzdeki günlerde sıcaklıkların artması halinde su ile serinlemek isteyenlerin sayısını da artıracaktır" ifadesini kullandı.

Yüksek sıcaklıklardan dolayı Kerkük ve Erbil'de çok sayıda esnaf dükkanını açmadı.

Erbil'de elektrik kesintisi yaşanmamasından dolayı çok sayıda kişi evlerinde kalmayı tercih etti. Dışarı çıkmak zorunda kalanların buz kalıpları satın alarak serinlemeye çalıştığı görüldü.

Öte yandan sosyal medyada Irak'ta çekildiği iddia edilen bazı görüntülerde öğlen saatlerinde caddeye bırakılan tavada yumurta pişirildiği öne sürüldü.

Irak merkezi hükümeti, dün yaptığı açıklamada ülke genelinde meydana gelen yüksek sıcaklıklardan dolayı iki gün resmi tatil ilan etmişti.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×