Filistin-İsrail sorunu

- İsrail Göçmen Bakanı Elkin: - "İsrail ve Filistin sorununa ilişkin iki devletli çözüm önerisi gerçekçi değil ve uygulanabilirliğini kaybetti. Bana göre çözüm, İsrail’in 4 Haziran 1967 sınırlarına geri çekilmesidir"

Filistin-İsrail sorunu
23 Ağustos 2016 Salı 22:43

KUDÜS (AA) - İsrail Göçmen Bakanı Ze'ev Elkin, İsrail ve Filistin sorununa ilişkin iki devletli çözüm önerisinin gerçekçi olmadığını ve uygulanabilirliğini kaybettiğini belirtti. İbranice yayın yapan Reshet Bet radyosuna konuşan Elkin, İsraillilerin Filistinlilerin de kabul edeceği bir çözüm arayışına girmesi gerektiğini söyledi.
İki devletli çözümün anlamını yitirdiğine dikkati çeken Elkin, "İsrail ve Filistin sorununa ilişkin iki devletli çözüm önerisi gerçekçi değil ve uygulanabilirliğini kaybetti. Bana göre çözüm, İsrail’in 4 Haziran 1967 sınırlarına geri çekilmesidir.” dedi.
İsrail’in pazar günü atılan küçük çaplı füzeleri gerekçe göstererek Gazze’yi bombalamasını değerlendiren Elkin, ülkesinin Gazze’den gelen füzelere sessiz kalamayacağını savundu. Elkin, “İsrail, Siderot’u korumak için gerekli karşılığı verecektir.” ifadelerini kullandı.
İsrail ordu sözcülüğünden daha önce yapılan açıklamada, hava kuvvetlerinin, Siderot kentine pazar günü düzenlenen roket saldırısına karşılık olarak Gazze Şeridi'nin kuzeyinde Hamas'a ait bazı hedefleri vurduğu belirtilmişti.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×