DÜZELTME "Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Putin’e gönderdiği mektup" başlıklı haberimizin son paragrafında yer alan "tehdit" ifadesi "tahdit" olarak düzeltilmiştir. Haberimizi düzelterek yeniden yayımlıyoruz. Saygılarımızla. AA

"Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Putin’e gönderdiği mektup" - Mektupta, özür ifadesinin yer almadığı, üzüntü ve taziyenin ölen pilotun ailesine yönelik olduğu belirtildi

DÜZELTME
28 Haziran 2016 Salı 14:40

ANKARA (AA) – Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’e geçen kasım ayında Rus askeri uçağının düşmesiyle ilgili gönderdiği mektupta özür ifadesinin kesinlikle yer almadığı bildirildi.

Cumhurbaşkanlığı kaynakları, mektupta, ölen pilotun ailesine hitaben üzüntü ve taziyelerin iletilerek, "kusura bakmasınlar" dendiğini vurguladı. İletilen üzüntünün devlete değil, aileye yönelik olduğunu vurgulayan kaynaklar, aileye tazminat verilmesine yönelik bir ifadenin mektupta kesinlikle yer almadığının altını çizdi.

Türkiye’nin Suriye, Ukrayna ve Kırım konularında pozisyonunun değişmeyeceğini belirten kaynaklar, "Ancak bu konularda artık Rusya ile doğrudan görüşebilecek ve olaylara müdahil olabileceğiz" ifadelerini kullandı.

Yeni gelişmelerle Türkiye’ye yönelik turizm tahditlerinin de kalkacağını belirten Cumhurbaşkanlığı kaynakları, bunu tarım ürünlerine yönelik yaptırımların takip edeceğini kaydetti.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×