Bağcılar'da Paralimpik Spor Salonu hizmete açıldı

- Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Türkoğlu: - "Amaç buradaki gençlerimize diğer insanlardan farklarının olmadığını hissettirmek. Onların bu tip tesislere gelerek zaman geçirmesini sağlamak"

Bağcılar'da Paralimpik Spor Salonu hizmete açıldı
03 Ekim 2016 Pazartesi 12:04

İSTANBUL (AA) - Cumhurbaşkanı Başdanışmanı, A Milli Basketbol Takımı ile NBA Ligi'nin eski oyuncusu Hidayet Türkoğlu, Bağcılar'daki Paralimpik Spor Salonunun açılışını gerçekleştirdi.

Türkoğlu, Bağcılar Belediyesi Engelliler Sarayını ziyaret ederek, Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı'dan belediyenin engellilere yönelik yaptığı çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Engelliler Sarayındaki birimleri gezen Türkoğlu, daha sonra içerisinde vücut geliştirme, koşu bandı, kas geliştirme ve diğer birçok jimnastik spor aletlerinin bulunduğu Paralimpik Spor Salonunun açılışını AK Parti İstanbul Milletvekili Feyzullah Kıyıklık ve Çağırıcı'yla gerçekleştirdi.

Salonun yöneticilerinden engelli sporcuların kullanacağı salon ve aletler hakkında bilgi alan Türkoğlu, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, böyle bir yeri engellilerin hizmetine açtığı için Bağcılar Belediyesini tebrik etti.

Bu projenin örnek alınması gerektiğini belirten Türkoğlu, "Bir çok arkadaşımızın faydalanacağı bir hizmet. Türkiye'nin her yerine örnek gösterilecek bir tesis yapılmış diyebiliriz. Emeği geçen herkesi kutlamak gerekiyor. Amaç buradaki gençlerimize diğer insanlardan farklarının olmadığını hissettirmek. Onların bu tip tesislere gelerek zaman geçirmesini sağlamak. Ülkemizde gerek paralimpik gerekse engelli çok arkadaşımız var. Bu tip tesislerin artması onların yaşam kalitesini de arttıracaktır. Burada olmak, bu tesisi gezmek beni çok mutlu etti." diye konuştu.

Türkoğlu, açılışa katılan Süper Lig'de de mücadele veren Bağcılar Belediyesi Engelliler Basketbol Takımı oyuncularına tebrik ederek, başarılarının devamını diledi.

- "Milli formanın önüne kimse geçemez"

Bir gazetecinin, 2018 Dünya Kupası Avrupa Elemeleri I Grubu'nda, Ukrayna ve İzlanda ile karşılaşacak Türkiye'nin kadrosuna Arda Turan'ın Milli Takım Teknik Direktörü Fatih Terim tarafından çağrılmamasına ilişkin bir soruya, Türkoğlu, "İkisi de çok sevdiğim, birisi kardeşim birisi de büyüğüm. Ama milli formanın önüne kimse geçemez. Şahıslar geçemez. İnanıyorum ki çözülebilecek bir problem diye düşünüyorum. Bekleyelim ve görelim diyorum." yanıtını verdi.

- "Bu tür yerler çoğaltılmalı"

AK Parti İstanbul Milletvekili Feyzullah Kıyıklık da Paralimpik Spor Salonunun Türkiye için örnek bir yer olduğunu söyledi.

Bu tür yerlerin tüm Türkiye'de açılması temennisinde bulunan Kıyıklık, "Buralar toplumun aslında moral kaynağı. Toplumun yaşama arzusunun geliştirildiği yerler. Bu tür yerler çoğaltılmalı." dedi.

- "Rio olimpiyatlarında 4 sporcumuzla ülkemizi temsil ettik

Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı ise açılışa katılmasından dolayı Türkoğlu'na ve Kıyıklık'a teşekkür etti.

Hidayet Türkoğlu'nun Türkiye'yi geçmişte uluslararası alanlarda temsil ettiğini hatırlatan Çağırıcı, şunları kaydetti:

"Hidayet Türkoğlu deyince ikinci bir cümleye gerek yok. İsmi ile müsemma bir insan. Ülkemize başarı üzerine başarı kazandırmış biri. Engelli kardeşlerimizin ve onların ailelerini huzuru Bağcılar'ın huzurudur. Bir şehirde huzur ve mutluluk istiyorsanız bireysel mutluluğa inmeniz lazım. Engellisi mutlu olmayan topluluk asla mutlu değildir. Burada elde ettikleri başarılar onlar ve diğer engellilere için örnek oluyor ve rehabilitasyon oluyor. Spor alanında engellilerimiz çok iyi noktalara geldiler. Rio olimpiyatlarında 4 sporcumuzla ülkemizi temsil ettik. Madalyayı kıl payı kaçırdılar. Basketbol takımımız Süper Lig'de bu yıl mücadele edecek."

Bu arada, Türkoğlu, engelli basketbol sandalyesine oturarak, engelli basketbolcularla paslaştı.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×