Atatürk'ün naaşı başında nöbet tutan askerin vefat etmesi

- Karadeniz Bölge ve Garnizon Komutanlığında görevli askerler, 100 yaşında hayatını kaybeden Şaban Kalmaz'ın ailesini ziyaret etti

 Atatürk'ün naaşı başında nöbet tutan askerin vefat etmesi
09 Mayıs 2016 Pazartesi 14:36

ZONGULDAK (AA) - Karadeniz Bölge ve Garnizon Komutanlığında görevli askerler, Atatürk'ün 10 Kasım 1938'de vefatının ardından naaşını İstanbul'dan İzmit'e taşıyan Yavuz Zırhlısı'nda askerlik yapan ve 3 gün önce 100 yaşında hayatını kaybeden Şaban Kalmaz'ın ailesine başsağlığı ziyaretinde bulundu.

Karadeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Hasan Doğan, Ereğli Merkez Komutanı Deniz Piyade Kıdemli Albay Bülent Oral, Kurmay Başkanı Albay Mustafa Şahin ve beraberindeki askerler, 6 Mayıs 2016'da tedavi gördüğü Ereğli Devlet Hastanesi'nde yaşamını yitiren Şaban Kalmaz'ın Ortacı köyündeki ailesine ziyarette bulundu.

Tuğamiral Doğan, Kalmaz'ın oğlu Mehmet Kalmaz ile torunu Ersin Kalmaz'a çiçek vererek, aileye başsağlığı diledi.

Mehmet Kalmaz, babasının Atatürk'ün naaşı başında nöbet tutmuş en uzun yaşayan son asker olduğunu hatırlatarak, "Üzüntülüyüz. Sağ olsun komutanlarımız bizleri yalnız bırakmadılar. Yanımızda oldular." dedi.

Doğan ve beraberindekiler daha sonra Şaban Kalmaz'ın Ortacı köyündeki mezarını ziyaret ederek, çiçek bıraktı. Ziyarette, Kur'an-ı Kerim okunmasının ardından dua edildi.İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×