Alman Prens'ten Türkiye'ye destek ziyareti

- Prens Hans Gert-Friedrich: - "Türkiye hakkında çok olumlu görüşlerim var. Herkes buraya tatil için gelmeli, ayrıca yatırım yapma konusunda da kendisini engellememeli. Bunun için hiçbir neden yok"

Alman Prens'ten Türkiye'ye destek ziyareti
25 Temmuz 2016 Pazartesi 17:35

ANKARA (AA) - Almanya'nın son imparatoru II. Wilhelm'in torunu Prens Hans Gert-Friedrich, "Herkes buraya tatil için gelmeli, ayrıca yatırım yapma konusunda da kendisini engellememeli. Bunun için hiçbir neden yok." dedi.

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişiminin ardından, Türk halkına destek vermek üzere, Ankara'ya gelen Prens Gert-Friedrich, AK Parti Genel Merkezi'ni ziyaret etti.

Ziyaret sonrası gazetecilere açıklamalarda bulunan Gert-Friedrich, 15 Temmuz'da yaşanan darbe girişimini Alman medyasından öğrendiğini belirterek, Türkiye'deki durumun Alman medyasında "Abartılarak" yer aldığını aktardı.

Alman medyasında, Türkiye'ye seyahat edilmemesi ve yatırım yapılmamasına yönelik haberler bulunduğunu anlatan Prens Gert-Friedrich, şunları söyledi:

"İnsanların Türkiye'ye gelmeleri teşvik edilmeli. İnsanların bu güzel ülkeye gelmelerini tavsiye ederim. Benim kendi açımdan, şimdiye kadar edindiğim tecrübeye göre, bu uyarının tamamen bir abartı olduğunu söyleyebilirim. Alman medyasında ve televizyonlarında Türkiye'de karmaşa olduğu, caddelerde ve sokaklarda birçok askerin bulunduğu olumsuz bir şekilde gösteriliyor. Ama ben çok olumlu etkilendim. Türkiye hakkında çok olumlu görüşlerim var. Herkes buraya tatil için gelmeli, ayrıca yatırım yapma konusunda da kendisini engellememeli. Bunun için hiçbir neden yok. Türkiye'ye Alman turistlerin gelmemesinin, Almanya'daki negatif haberlerden kaynaklandığını düşünüyorum. Benim kişisel olarak gördüğüm, bunun bir abartı olduğudur."

Prens Hans Gert-Friedrich, ziyareti kapsamında, Ankara'daki hastanelerde tedavi gören, yaralıları da ziyaret edeceğini bildirdi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×