10 yıldır uzattığı saçını lösemili çocuklara bağışladı

- Antalya'da yaşayan 30 yaşındaki Gurbet Yağcı, yaklaşık 10 yıldır uzattığı saçlarını, kemoterapi tedavisi nedeniyle saçları dökülen lösemili çocukların fotoğraflarını görünce peruk yapılması için bağışlamaya karar verdi - Yağcı'nın yaklaşık bir metre uzunluğundaki saçlarını, 11 yaşındaki bir lösemili çocuk kesti - Saçlarını bağışlayan Yağcı: "Antalya Kan Bankası grubuna üye olunca her gün saçları dökülen çocukları gördüm. Kendi kendime 'Bu çocuklar saçsız gezerken ben bir metre saç ile sokaklarda dolaşamam' dedim. Saçlarımı bağışlamaya karar verdim. Umarım saçlarım lösemili birkaç çocuğun yüzünü güldürür"

10 yıldır uzattığı saçını lösemili çocuklara bağışladı
30 Temmuz 2016 Cumartesi 10:48

ANTALYA (AA) - Antalya'da yaşayan 30 yaşındaki Gurbet Yağcı, yaklaşık 10 yıldır uzattığı saçlarını kemoterapi tedavisi nedeniyle saçları dökülen lösemili çocuklara peruk yapılması için bağışladı.

Antalya'da bir kreşte çalışan Yağcı'nın yaklaşık 10 yıldır kestirmediği saçları 1 metre uzunluğa ulaştı. Saçlarını uzun süre daha kestirmeyi düşünmeyen Yağcı, yaklaşık bir hafta önce sosyal medyada özellikle lösemili çocuklara kan vermek için oluşturulan ve 178 bin üyesi bulunan Antalya Kan Bankası grubuna üye oldu. Burada kan ve trombosit arayan çocukların fotoğraflarını gören Yağcı, kemoterapi tedavisi gören çocukların saçlarının döküldüğünü fark edince saçlarını lösemili çocuklara peruk yapılması için bağışlamaya karar verdi.

Yağcı, grubun yöneticisi Emin Balin ile iletişime geçti. Antalya Kan Bankası Derneğine gelen Yağcı'nın saçlarını, lösemi tedavisi gören 11 yaşındaki Büşra Ersoy kesti.

Yağcı, gazetecilere yaptığı açıklamada, saçlarına yıllardır özenle baktığını söyledi. Saçlarını gören herkesin kendisini takdir ettiğini anlatan Yağcı, "10 yıldır saçlarımın sadece ucundan kırıklarını aldırıyordum. Saçlarımı çok seviyordum. Birçok insan saçlarımı bu kadar nasıl uzattığımı soruyordu. Soranlara 'Saçlarımı uzun yıllar daha kesmeyeceğim' diyordum. Antalya Kan Bankası grubuna üye olunca her gün saçları dökülen çocukları gördüm. Kendi kendime, 'Bu çocuklar saçsız gezerken ben bir metre saç ile sokaklarda dolaşamam.' dedim. Saçlarımı bağışlamaya karar verdim. Umarım saçlarım lösemili birkaç çocuğun yüzünü güldürür." dedi.

Yağcı'nın saçlarını kesen lösemili Büşra Ersoy ise saçların birçok arkadaşının yüzünü güldüreceğini ifade etti.

Antalya Kan Bankası Derneği Başkanı Emin Balin, daha önce birçok çocuğa kan ve trombosit bulduklarını ancak ilk defa bir saç bağışı kabul ettiklerini dile getirdi. Balin, kesilen yaklaşık 1 metre uzunluğundaki saçı peruk yapılmak üzere bir firmaya vereceklerini ve bu perukları da lösemili çocuklara hediye edeceklerini söyledi.Etiketler; #lösemi #saç

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×