Kimse Yok Mu aşevinde her Cuma sıcak yemek verilecek

Somali’de kalıcı yatırımlar yapan uluslararası yardım kuruluşu Kimse Yok Mu, başkent Mogadişu’da her Cuma sıcak yemek dağıtacak.

Kimse Yok Mu aşevinde her Cuma sıcak yemek verilecek
14 Şubat 2014 Cuma 17:03

Somali’de kalıcı yatırımlar yapan uluslararası yardım kuruluşu Kimse Yok Mu, başkent Mogadişu’da her Cuma sıcak yemek dağıtacak. Kimse Yok Mu tarafından inşa edilen yeni aşevinde her Cuma yaklaşık bin kişi karnını doyurabilecek.

İlki bu Cuma verilen yemeğe çok sayıda kişi iştirak etti. Aşevine gelebilen Mogadişulu aileler, uzun bir süreden sonra ilk defa nezih bir ortamda sıcak yemek yedi. Yemeğin ardından meyve ikram edildi.

Somali Sosyal Yardımlaşma Bakanlığı işbirliği ile Hodan semti belediyesinde yapılan yemek organizasyonu yıl boyu devam edecek. Bereket ismi verilen aş evinde yıl sonuna kadar yaklaşık 50 bin kişiye yemek verilmesi bekleniyor.

Önümüzdeki yıllarda da devam edecek organizasyon kapsamında yemek alacak aileler, aşevine, görevli güvenlik güçlerince alınacak.

Aşevinde konuşan Hodan Belediye Başkanı Debaray, organizasyondan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Ülkede bu tür organizasyonlara muhtaç binlerce kişi olduğunu dile getiren Başkan Debaray, katkılarından dolayı Kimse Yok Mu’ya teşekkür etti.
CİHAN

Kimse Yok Mu aşevinde her Cuma sıcak yemek verilecek


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×