Dışişleri, Irak’taki saldırıları kınadı

Dışişleri Bakanlığı, geçtiğimiz hafta sonu Irak’ın farklı bölgelerinde meydana gelen kanlı terör saldırını şiddetle kınadıklarını duyurdu. Dışişleri, “Irak’ta barış ve istikrarın en kısa zamanda tesis edilmesini temenni ediyoruz.”...

Dışişleri, Irak’taki saldırıları kınadı
09 Haziran 2014 Pazartesi 18:33

Dışişleri Bakanlığı, geçtiğimiz hafta sonu Irak’ın farklı bölgelerinde meydana gelen kanlı terör saldırını şiddetle kınadıklarını duyurdu. Dışişleri, “Irak’ta barış ve istikrarın en kısa zamanda tesis edilmesini temenni ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Dışişleri’nin, Irak’ta meydana gelen saldırılarla ilgili yaptığı yazılı açıklama şöyle: “Geçtiğimiz hafta sonu Irak’ın başkenti Bağdat’ta düzenlenen bombalı saldırılarda en az 50 kişinin hayatını kaybettiği, ayrıca Diyala vilayetinde Irak Türkmen Cephesi (ITC) İl Başkanlığı’na bombalı saldırı düzenlendiği ve Kürdistan Yurtseverler Birliği (KYB) merkez binasına art arda yapılan bombalı saldırılarda en az 18 kişinin yaşamını yitirdiği, söz konusu saldırılar neticesinde çok sayıda Irak vatandaşının yaralandığı büyük bir üzüntüyle öğrenilmiştir. Bu terör eylemlerini şiddetle kınıyoruz. Söz konusu saldırılarda hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, ailelerine sabır ve metanet, yaralananlara acil şifalar diliyoruz.

Öte yandan, son günlerde Musul ve Anbar vilayetlerinde Hükümet güçleriyle çatışmaya giren terör odaklarının saldırılarından ve bu gelişmeler sonucunda güvenlik durumunun kötüye gitmesinden endişe duymaktayız. Irak’ta barış ve istikrarın en kısa zamanda tesis edilmesini temenni ediyoruz. Türkiye, terörle mücadelesinde yakın komşusu Irak’ın yanında durmaya devam edecektir.”

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×