Boğalar bakıcıyı öldürdü!

Sivas'ın Yıldızeli İlçesi'nde, ahırda damızlık boğaların saldırısına uğrayan akli dengesi bozuk 59 yaşındaki Nuh Doğan yaşamını yitirdi.

Boğalar bakıcıyı öldürdü!
22 Mayıs 2015 Cuma 17:04

Sivas'ın Yıldızeli İlçesi'nde, ahırda  damızlık boğaların saldırısına uğrayan akli dengesi bozuk 59 yaşındaki Nuh Doğan yaşamını yitirdi.


Olay dün akşam saatlerinde yaşanan olayda, kardeşi Mahmut Doğan ile birlikte büyükbaş hayvanların bakıcılığını yapan Nuh Doğan, inekleri bağlamak için ahıra girdi.

Bu sırada köylünün ortak malı olarak kullandığı 3 damızlık boğa huysuzlanarak iki kardeşe saldırdı. Çene altına aldığı boynuz darbesi ile Nuh Doğan yere düştü. Boğaların üzerine basarak ezdiği Nuh Doğan olay yerinde yaşamını yitirdi. Ağabeyini kurtarmaya çalışan Mahmut Doğan da yaralandı.

Kaburgalarında kırık oluşan Mahmut Doğan Yıldızeli Devlet Hastanesi'nde tedaviye alındı. Bekar olduğu belirtilen Nuh Doğan'ın cansız bedeni ise otopsi için aynı hastanenin morguna kaldırıldı.

Olaydan sonra sonra bir türlü sakinleştirilemeyen kızgın boğalar, veteriner tarafından uyuşturucu iğne yardımı ile etkisiz hale getirilerek kesimhaneye götürüldü. 

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×