Antalya demokrasi nöbetine devam ediyor

Darbe girişiminin ardından Antalya Cumhuriyet Meydanı'nda başlatılan "demokrasi nöbeti" sürüyor

Antalya demokrasi nöbetine devam ediyor
10 Ağustos 2016 Çarşamba 01:27

Antalya'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine karşı vatandaşların "demokrasi nöbeti" devam ediyor.

Cumhuriyet Meydanı'nda toplanan vatandaşlar, ellerinde Türk bayrakları ile slogan atarak darbe girişimine tepki gösterdi.

Demokrasi nöbetine Vali Münir Karaloğlu, İl Emniyet Müdürü Cemil Tonbul, AK Parti İl Başkanı Rıza Sümer ve Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü de destek verdi.

Kepez Belediyesi Tasavvuf Grubunun seslendirdiği ilahilere vatandaşlar da eşlik etti.

Katılımcılara hitap eden Karaloğlu, 26 gündür meydanlarda samimiyetle, birlik, beraberlik ve kardeşlikle milli iradeye sahip çıkan milletin, emperyalist ülkelere "Söz konusu vatan olunca biz sağcı, solcu, futbolcu dinlemeyiz. Biz bu bayrağın altında birleşiriz." mesajı verdiğini söyledi.
Fransa'da bir dergiye terörist saldırı olduğunda dünyanın bütün liderlerinin Paris'e gittiğini ve terörü kınadığını hatırlatan Karaloğlu, şöyle devam etti:

"Peki 15 Temmuz gecesi biz ne yaşadık? Bizimki terör değil miydi? Hem de bizimki içeriden, kendi silahımız, kendi uçağımız, kendi topumuz, kendi tankımızla, bu milletin 240 evladı şehit edildi. 2 bin 200 vatandaşımız yaralandı. Peki ey Batı, ey dünya; sizin ölen insanlarınız insandı, sizinki terördü, biz koştuk geldik, size başsağlığı diledik. Siz neden koşup Türkiye'ye gelmediniz, 'Geçmiş olsun, kınıyoruz, lanetliyoruz, bu da bir terördür' demediniz?"

Karaloğlu, Türkiye'nin stratejik ortağı ABD'nin, FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'i iade etmesi gerektiğini vurguladı.

ABD yetkililerine seslenen Karaloğlu, "Ey Amerika, ey stratejik ortağımız; ülkede kan akıtan, ordunun içerisine hainlerini, çetesini sızdıran bir terör örgütü var. İsmi ne, FETÖ terör örgütü. Lideri kim, sümüklü Fetö. Nerede bu adam, Amerika'da. Terör, DAEŞ yapınca kötü, Türkiye'de FETÖ yapınca kötü değil mi? Ver o zaman adamı, niye bekletiyorsun orada. Sen halen delil diyorsun, ne delili? 240 vatandaşım ölmüş, ne delili arıyorsun halen? Bunun delili mi olurmuş?" diye konuştu.

Vali Karaloğlu, Türkiye'nin daha önce birilerinin kurduğu oyunda figüran olduğunu ancak bu durumun son 15 yıldır değiştiğini dile getirdi.

Türkiye'nin "eski Türkiye" olmadığına dikkati çeken Karaloğlu, şunları kaydetti:

"15 Temmuz olayı, doğum sancısını çektiğimiz yeni Türkiye; şahsiyetli dış politika yapan, gerektiğinde 'hayır' diyebilen, üreten, ürettiğini bütün dünyaya satabilen, dinamik, iyi eğitilmiş nüfusu olan, dünyada herkesin gıpta ile baktığı bir ülke. Burası eski Türkiye değil. Kusura bakmayın, siz de Türkiye'ye bakışınızı değiştirmek zorundasınız. Bize eski Türkiye muamelesi yapamazsınız. Ey Avrupa Birliği, ey Amerika, bize eski Türkiye muamelesi yapmayın."

Karaloğlu, milletin gösterdiği dayanışma ruhunun Türkiye'yi daha ileriye götüreceğini sözlerine ekledi.

Sümer de Türkiye'nin 26 gündür "demokrasi nöbetine" devam ettiğini anımsatarak, "Bu nöbet, kutsal bir nöbet. Hepinizden Allah razı olsun." dedi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×