"Seven kalpler" için yapılan kampanyalar sınır tanımıyor

- Sevgililer Günü'nde sevdiklerini mutlu etmek isteyenlerden bazıları soluğu kuyumcuda ya da çiçekçide alırken, bazıları da bugüne özel yapılan kampanyalardaki çeşitlilikten faydalanıyor - Bankaların kredi kartına hediye bonusu, mağaza ve e-ticaret sitelerinin giyime yüzde 70 indirimi gibi kampanyalarının yanı sıra Sevgililer Günü için yapılan "sınır tanımayan" hediye önerileri arasında bir diş hekiminin diş beyazlatma önerisi de yer alıyor - Okumak isteyen ancak ailesinin maddi yetersizliği nedeniyle okuyamayan ya da çalışmak zorunda kalan çocuklara tüm eğitim hayatları boyunca maddi ve manevi destek veren TOÇEV'in 70 liralık bağış sertifikası da hediye alternatifleri arasında dikkati çekiyor - Restoranların bu güne özel hazırladığı menüler kişi başı 99 liradan başlarken, otellerde caz melodileri eşliğinde sevgilisiyle hem romantik bir yemek yemek hem de dans etmek isteyenler için 500 lirayı bulabiliyor

Google Haberlere Abone ol
"Seven kalpler" için yapılan kampanyalar sınır tanımıyor

İSTANBUL (AA) - ELİF FERHAN YEŞİLYURT - Sevgililer Günü'nde sevdiklerini mutlu etmek isteyenlerden bazıları soluğu kuyumcuda ya da çiçekçide alırken, bazıları da bugüne özel yapılan kampanyalardaki çeşitlilikten faydalanıyor.

AA muhabirinin derlediği bilgilere göre, 14 Şubat Sevgililer Günü için "Sevgilime ne alacağım?" sorusu birkaç haftadan önce akılları kurcalamaya başlıyor. Kıyafet, ayakkabı, çanta, aksesuar, teknolojik ürünlerdeki kampanyalar iyi bir araştırmayı gerektiriyor.

Okumak isteyen ancak ailesinin maddi yetersizliği nedeniyle okuyamayan ya da çalışmak zorunda kalan çocuklara tüm eğitim hayatları boyunca maddi ve manevi destek veren Tüvana Okuma İstekli Çocuk Eğitim Vakfı (TOÇEV), Sevgililer Günü ürünleri ile dikkati çekiyor.

“Okumak her çocuğun hakkıdır” diyerek çıktıkları yolda her çocuğu birey olarak kabul edip, onların kültürlü, bilgili, uyumlu, üretken olmaları ve toplumsal hayata kazandırılmaları için çalışan TOÇEV, 70 liralık "Sevginizi yaşatmak adına yaptığı bağışla minik bir kalbi sizin adınıza sevindirdi" yazılı bir sertifikadan 55 liralık cam renkli kalp kaseye, 10 liralık Sevgililer Günü kitap ayracından 12 liralık üçlü mum sete kadar çeşitli alternatifler sunuyor. Ürünler hakkında vakfın internet sitesi üzerinden detaylı bilgi edinilebiliyor.


- Her bütçeye göre menüler bulunuyor


Oteller ve restoranlar bu güne özel menüler hazırlıyor. Bazı restoranlardaki menüler kişi başı 99 liradan başlıyor. Otellerde ise caz melodileri eşliğinde sevgilisiyle hem romantik bir yemek yemek hem de dans etmek isteyenler için fiyat iki kişi için 500 lirayı bulabiliyor.

Teknolojinin gelişmesiyle elektronik ürünlerde de kampanyalar görülüyor. Sevgilisine akıllı telefon, tablet, televizyon, bilgisayar, ses sistemleri gibi elektronik ürün hediye etmek isteyenlere çeşitli fırsatlar sunuluyor.

Elektronik marketler, fotoğrafıyla aşkını anlatmak isteyenler için yarışma da düzenliyor. Bir elektronik market, fotoğrafı en çok beğeni alana bin lira, ikinciye 750 lira, üçüncüye 500 lira, katılan ve oy kullanan herkese 50 liralık hediye çeki veriyor.


- Alternatifler arasında diş beyazlatma seansı da bulunuyor


Sevgililer Günü için yapılan kampanyalar sınır tanımıyor. Bir diş hekimi "Sevgililer Günü’nün yaklaştığı şu günlerde ‘Ne hediye alsam?’ diye düşünmeyin. Sevgilinize ve hatta kendinize yepyeni bir gülüş hediye edin, birbirinize sevginizin yanında sağlıkla da gülümseyin" sözleriyle sevgiliye diş beyazlatma seansı hediye edilmesini tavsiye ediyor.

Bazı kredi kartları sevgilisine hediye alanlara puan kazandırıyor. Bazı mağazalarda ve e-ticaret sitelerinde ise Sevgililer Günü'ne özel giyim, çanta, ayakkabı için yüzde 70'lere varan indirim sunuluyor.

Küçük ev aleti satan şirketler de bu özel günü es geçmiyor. Söz konusu şirketler, evlerinde kalıcı bir hatıra bırakmak isteyenlere kahve makinasından buhar istasyonlu ütüye, elektrikli süpürgeden mutfak robotuna kadar seçenekler sunuyor.


- Tatil paketleri 200 lira ile 3 bin 200 avro arasında değişiyor


Sevgilisiyle bu özel günü yurt içinde veya yurt dışında tatil yaparak geçirmek isteyenler için de fırsatlar bulunuyor. Yurt içinde örneğin Eskişehir veya Batı Karadeniz'e bir gece konaklamalı turlar ortalama 200 lirayı, yurt dışında 3 gece konaklamalı Prag turu 200 avroyu, 8 gece konaklamalı Zanzibar turu ise 3 bin 200 avroyu buluyor.

Her 14 Şubat'ta olduğu gibi bu yıl da Sevgililer Günü'nde evlenerek bu tarihi kendileri için unutulmaz kılmak isteyenlerin nikah dairelerinde yoğunluk oluşturması bekleniyor. Bu arada bazı oteller gelin, damat ve annelere masaj paketi de hediye ediyor.

Yorumlar