Muharrem İnce ile 3 vekille ayrılışına ilk tepki

Muharrem İnce, CHP'den 3 milletvekiliyle birlikte ayrılarak yeni parti kuruyor. Vekillerin ayrılacağı söylentileri CHP yönetimi tarafından yalanlanmadı. Engin Altay, "Ayrışmanın kimseye faydası yok" diyerek söylentilerin doğruluğunu teyit etti.

Google Haberlere Abone ol

Eski CHP Milletvekili Muharrem İnce'nin başlattığı 'Bin Günde Memleket Hareketi' önümüzdeki aylarda 'Memleket Partisi' adı altında siyasi parti olarak faaliyetlerini sürdürecek. 70'e yakın kurucu üyeyle yoluna devam eden İnce'ye ilk etapta mevcut CHP'li vekillerden 3 ismin katılacağı, daha sonra bu sayının artacağı ifade ediliyor.

TBMM’de düzenlediği basın toplantısında bu iddia CHP Grup Başkanvekili Engin Altay’a soruldu. İddiaları yalanlamayan Altay, söz konusu vekillerin İnce’ye katılacak olmasını ayrıştırma olarak nitelendirdi. Altay, şu ifadeleri kullandı:

“Kendilerine yeni bir siyasi rota belirlemelerini hak olarak görürüm. Ama kendi tabanlarına kendi siyasi geçmişlerine onları oraya taşıyan insanlara bir haksızlık olarak değerlendirmek her zaman tartışılabilir. Herkes kendi yolunu kendi çizer. Kendi göbeğini kendi keser. Ama CHP’nin bu zor günlerde milletle vatandaşla dayanışma içindeyken, CHP ve vatandaş arasında çok güçlü bağ kurulmuşken bu tip ayrışmaların kimseye faydası yok.”

Öte yandan CHP'li bazı milletvekilleri de Kılıçdaroğlu'na "HDP ve gizli anayasa ültimatomu" verdi.

İşte o vekiller:

 

Yorumlar