Kanal İstanbul'un yeni İmar Planı askıya çıktı

Kanal İstanbul'la ilgili hazırlanan imar planlarından biri daha askıya çıktı. Daha önce hazırlanarak askıya çıkarılan plan yapılan itiraz ve talepler doğrultusunda yeniden askıya çıkarıldı.

Google Haberlere Abone ol

Kanal İstanbul'la ilgili yeni bir son dakika gelişmesi yaşandı. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, projenin imar planlarının onaylandığını ve askıya çıkarıldığını açıkladı.

Kanal İstanbul'la ilgili son haberler Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum'dan geldi.

Bakan Kurum Çekmeköy Belediyesi'nde gerçekleştirilen durum değerlendirme toplantısına katıldı.

İlçe Belediye Başkanı Ahmet Poyraz'dan devam eden projeler hakkında bilgi alan Bakan Kurum, toplantı sonrasında açıklamalarda bulundu.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile hükümeti uzun süredir karşı karşıya getiren Kanal İstanbul projesiyle ilgili konuşan Bakan Kurum, şunları kaydetti:

"Kanal İstanbul projesine ilişkin daha önce 1/100 bin, 1/5 bin ve 1 bin uygulama imar planlarını askıya çıkarmıştık. Vatandaşlarımızdan gelen talepler, belediyelerimizden, kamu kuruluşlarından gelen talepler doğrultusunda yapılan itirazlar doğrultusunda bu itirazları değerlendirdik. 1/100 binlik planımızı geçen hafta itibariyle askıya çıkardık."

Projenin onaylandığını dile getiren Bakan Kurum, "1/5 bin ve 1 bin uygulama imar planlarını da itirazları değerlendirmek, vatandaşlarımızın sorunlarını problemlerini çözerek İstanbul'umuza değerine değer katacak. Kanal İstanbul Projesi için artık imar planlarını onaylamış ve askıya çıkarmış bulunuyoruz. Bu çerçevede inşallah adımlarımızı da hızlı bir şekilde atmak suretiyle güzel İstanbul'umuza, Kanal İstanbul projesini de kazandırıyor olacağız." ifadesinde bulundu.

 

Yorumlar