Papaz Brunson: Fetullah Gülen'i Türkiye'ye versinler

FETÖ ve terör örgütü PKK ile ilişkileri nedeniyle Türkiye'de mahkumiyet kararı bulunan Papaz Brunson, FETÖ liderinin Türkiye'ye iade edilmesinden yana olduğunu söyledi.

Papaz Brunson: Fetullah Gülen'i Türkiye'ye versinler
09 Aralık 2018 Pazar 14:12

ABD'li papaz Andrew Brunson, Fetullah Gülen ile takas edileceğine ilişkin iddialarla ilgili, "Amerika bu kadar kolay takas yapmaz. Çok kötü bir emsal olur. Ama bundan bağımsız olarak, bana kalsa Gülen'i Türkiye'ye göndersinler" dedi.

Türkiye'de FETÖ ve PKK'ya casusluk iddiasıyla 35 yıl hapis istemiyle yargılanan ve yaklaşık 2 tutuklu kaldıktan sonra 12 Ekim'de serbest bırakılan papaz Brunson, Hürriyet'ten Cansu Çamlıbel'in sorularını yanıtladı.

Çamlıbel ile Kuzey Carolina'da bir araya gelen Brunson, "Türkiye'de 23 yıl gönüllü kaldık, iki yıl tutuklu. Amerika'ya dönmek bizim için çok güzel ama aynı zamanda çok üzüldüm, çünkü Amerika'dan çok Türkiye'de yaşadık" dedi.
Tutuklu olduğu dönemde adı Rıza Sarraf ve Fetullah Gülen ile takas iddalarına konu olan Brunson, konuyla ilgili şunları söyledi:

"Ben biliyordum ki Amerika bu kadar kolay takas yapmaz. Çok kötü bir emsal olur. Ama bundan bağımsız olarak, bana kalsa Gülen'i Türkiye'ye göndersinler."


İlgili Galeriler

Şimdi yorum yapabilirsiniz

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×