Doğal Epilasyon: Tüy dökücü bitkiler

Kadınlar istenmeyen tüylerle yıllarca mücadele etmektedir. Tıbbi yöntemler, cerrahi müdahaleler, epilasyon, bitkiler, çeşitli maskeler, kremler ve diğer alternatif yöntemlerle tüylerle mücadelede başarılı sonuçlar elde edilmiştir

Google Haberlere Abone ol

Elbette ki, gelişmiş teknolojileri kullanarak istenmeyen tüylerden kurtulmak mümkündür ve bu, daha uzun müddetli sonuçlar vermektedir. Ancak  bu teknolojiler sağlığa olumsuz etkiler ve bazı hastalıklarda dahil olmak üzere hamile ve süt veren annelerin söz konusu teknolojileri kullanması eks göstergeleridir.

Ayrıca epilasyon yaptırmak doğal yöntemlere oranla daha bütçeli bir uygulamadır. Bu yüzden de kadınlar epilasyon gibi yöntemlerden çok, daha sağlıklı ve daha ucuza mal olan tüy dökücü yöntemlere başvuruyor.

Tüy azaltıcı ve tüy döken bitkilerle de pürüzsüz cilde kavuşmak mümkündür.

Tüy dökücü özelliği olan bitkilerle hazırlanan kremler hem daha ucuz, hem de daha ağrısız sonuçlar elde etmek mümkündür.

Tüy döken araçlar yumurta akı, limon, portakal, tuz, soğan gibi doğal yiyecekleri içerir. Bu besinlerle hazırlanacak kremler sayesinde istediğiniz sonucu almanız mümkündür.

Bir adet limonun suyunu bir kaseye sıkın ve 2 çay kaşığı tuz ekleyip karıştırın. Ayakları mum yöntemi ile temizledikten sonra pamuğun yardımı ile hazırladığınız karışımı tüylerin çıktığı bölgelere uygulayın. Bu süreci sürekli olarak uygularsanız, artık üçüncü defada sonuç daha iyi olacaktır.

Limon ve tuzun tüy azaltıcı ve hatta kıl köklerini zayıflatıcı özelliği bulunur.

Eğer deride yanma ve tahriş hissederseniz, zaman geçirmeden yıkayın. Herhangi bir olumsuz etki  gözlemlenmediği takdirde karışımı ayakta 2 saat, yüzde ise 15 dakika bekletilebilir.

Soğanı rendeleyin ve suyunu çıkarın. Tüyleri mum yöntemi ile temizledikten sonra ayaklara ve kollara iyice yedirin.

Soğan tüy köklerinin zayıflaması yönünde oldukça güçlü etkiye sahiptir.

Soğan suyunu sürdükten sonra 1 saat tutmak yeterlidir. Kıllardan tamamen kurtulmak için oldukça basit yöntemdir.

Portakalı soyun ve kabuklarını blenderden geçirin.

Krem halini aldığında 1 çorba kaşığı zeytinyağı ekleyin.

Mum işleminden sonra gerekli bölgeye sürün ve 1 saat sonra yıkayın.

Turunçgiller asit içerdiğinden dolayı kıl kökleri üzerinde yakıcı etkisi bulunur.

 

 

Yorumlar

Gulsirin Cokk begendim