Yakın Karadeniz Baja Rallisi

- TMF Enduro Komisyon Başkanı Çakıroğlu: - "Bu hafta içerisinde baja rallisinin bir versiyonunu, Düzce'de gerçekleştireceğiz. Sporcularımız için bir ilk olacak. Çok güzel yaylalardan, doğal manzaralardan, kayalıklardan ve görsel güzelliklerden geçilecek" - TMF Asbaşkanı Baysan: - "Güzel hazırlandık. Herhangi bir tehlike ya da sporcularımızı tehlikeye atacak bir durum yok. Gölyaka etabını Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişiminde şehit düşen Piyade Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömer Halisdemir'e adadık"

Yakın Karadeniz Baja Rallisi
21 Eylül 2016 Çarşamba 23:42


DÜZCE (AA) - Düzce ve yedi ilçesinde, Türkiye Motosiklet Federasyonu (TMF), Düzce Valiliği, ilçe belediyeleri ve kaymakamlıklarının iş birliğinde hazırlanan Yakın Karadeniz Baja Rallisi'nin brifingi verildi.

Kentteki bir otelde düzenlenen brifingde konuşan TMF Enduro Komisyon Başkanı ve yarışmanın genel direktörü Fırat Çakıroğlu, sporculara birbirinden eğlenceli parkurlar hazırladıklarını belirtti.

Baja rallisinin dünya genelinde İtalya, Portekiz, İspanya ve Macaristan'da yapıldığını kaydeden Çakıroğlu, "Bu hafta içerisinde baja rallisinin bir versiyonunu, Düzce'de gerçekleştireceğiz. Sporcularımız için bir ilk olacak. Çok güzel yaylalardan, doğal manzaralardan, kayalıklardan ve görsel güzelliklerden geçilecek." diye konuştu.

TMF Asbaşkanı Ongün Baysan da hazırlanan parkurun tamamını dolaştığını ve son kontrollerin yapıldığını vurgulayarak, şöyle konuştu:

"Sporcularımızın, Düzce ve ilçelerinde, dört günde toplamda 450 kilometrelik bir rutları var. Güzel hazırlandık. Herhangi bir tehlike ya da sporcularımızı tehlikeye atacak bir durum yok. Gölyaka etabını Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişiminde şehit düşen Piyade Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömer Halisdemir'e adadık. Tüm sporcularımızın duyarlılığı ile bu etabımızı ona adamayı düşündük."

Baysan, tüm sporseverleri yarışmaya davet ettiğini sözlerine ekledi.

Brifingde, katılımcılara parkur ve teknik bilgiler verildi.

Dört gün sürecek olan yarış, yarın Anıtpark Meydanı'ndan start alacak.İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×