Kadın futbolu çalışma grubu Samsun'da toplandı

Türkiye Futbol Federasyonu tarafından kadın futbol kulüplerinde görev alan teknik sorumluların gelişimi için hayata geçirilen "Kadın futbolu çalışma grubu projesi" devam ediyor.

Kadın futbolu çalışma grubu Samsun'da toplandı
24 Mart 2015 Salı 15:42

Türkiye Futbol Federasyonu yönünden hanım futbol kulüplerinde görev dal teknik sorumluların gelişimi için yaşama geçirilen "Kadın futbolu çalışma grubu projesi" devam ediyor.

Bu sezon Kadınlar 2.Lig kulüpleri düzeyinde sürdürülen projenin üçüncü toplantısı 11-12 Mart tarihlerinde Samsun'da gerçekleştirildi.

Organizasyona TFF hesabına Gelişim Ligleri Müdürü Dr. Erden Or, Futsal Milli Takımı Teknik Direktörü ve Antrenör Eğitmeni Ömer Kaner, U17 Kız Milli Takım Teknik Direktörü Talat Tuncel , TFF Bölgeler Koordinatörlüğü Uzmanı Necla Güngör ve Bölge Antrenörü Osman Üstünel katıldı. Teorik ve kolay eğitimlerin verildiği hanım futbolu çalışma grubu toplantısında Samsun İlkadım Belediyespor, Samsun Gülizar Hasan Yılmaz Güzel Sanatlar Spor Lisesi Gençlik ve Spor, Amasya Eğitimspor, Erzincan Geçit Belediyespor, Ordu Soyaspor, Trabzon Kavak Meydanspor, Rize Belediyespor ve Tokat Erbaa Gençlik kulüplerinin teknik sorumluları yer aldı.

Anemon Otel'de gerçekleştirilen teorik eğitimlerde, kız ve bey oyuncular arasındaki fizyolojik ve psikolojik farklılıklar, maçların analizi, ünite antrenman planlama konuları ele alındı. Ayrıca hanım ligleri ve hanım ulusal takımları meselesinde bilgilendirme yapıldı. Derebahçe yapay çim konusunda yapılan sektör çalışmalarında Samsun İlkadım Belediyespor ile Samsun Gülizar Hasan Yılmaz Güzel Sanatlar Spor Lisesi Gençlik ve Spor kulübü oyuncuları yer aldı.

Kaynak: FANATİK


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×