Aysal: Yargıtay kararı sonrası sporumuz 3 Temmuz 2011 gerisine dönme süreci içine girdi

Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal, Yargıtay'ın şike sürecinde bu sene vermiş olduğu kararlar sonrasında Türk sporunun 3 Temmuz 2011 gerisine dönme sürecine girdiğini iddia etti.Galatasaray Adası'nda gerçekleşen divan kurulu toplantısında...

Aysal: Yargıtay kararı sonrası sporumuz 3 Temmuz 2011 gerisine dönme süreci içine girdi
09 Temmuz 2014 Çarşamba 16:13

Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal, Yargıtay'ın şike sürecinde bu sene vermiş olduğu kararlar sonrasında Türk sporunun 3 Temmuz 2011 gerisine dönme sürecine girdiğini iddia etti.

Galatasaray Adası'nda gerçekleşen divan kurulu toplantısında üyelere hitap eden başkan Aysal, Beko Basketbol Ligi play-off final serisinde Galatasaray Liv Hospital'ın maça çıkmama kararının detaylarını anlatarak, "17 Haziran'da günü yönetim oldukça ciddi ve önemli bir karar almak durumunda kaldık. Bu karar kolayca ve ezbere alınacak karar değildi. Sebeblerini biliyorsunuz. Yaşanan olaylar sonrasında biz final maçına çıkmama kararı verdik." diye konuştu.

3 Temmuz şike sürecinde Türkiye'de pandoranın kutusunun açıldığını hatırlatan Başkan Aysal, "Bu kutunun içinden birçok yanlışlık spor ahlakına uymayan 1600 sayfalık döküman çıktı. Bu işin içine Galatasaray çekilmeye çalışıldı. Ben de bütün imkanlarımla kulübü bu işin dışında tutmaya çalıştım." diyerek, şunları söyledi:

"3 Temmuz sonrasında sporumuz yenilenme sürecine giriyor diye düşünüp uzun süre içinde yaşanan bazı yanlışlıklar düzeltilebilecekti. Ne pahasına olursa olsun başarı ve kupa anlayışı değişecekti. 3 Temmuz'dan sonra bütün beklentim buna yönelikti. Bu bir anlamda gerçekleşti. Ne kadar olmasa da bir iyileşme izledik. Ancak bu sene Yargıtay kararı sonrasında yapılan uygulamalar ve bunun sonucunda havada kalan bazı neticeler sonrasında sporumuz 3 Temmuz 2011 gerisine dönme süreci içine girdi. Biz bunu bütün branşlarda gördük."

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×