Cemil Çiçek: Eğer siyaset, hizmet için yapılıyorsa ibadettir

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, şükretmesini ve teşekkür etmesini bilmek gerektiğini vurgulayarak, "Eğer siyaset, hizmet için yapılıyorsa ibadettir.

Cemil Çiçek: Eğer siyaset, hizmet için yapılıyorsa ibadettir
12 Şubat 2014 Çarşamba 16:23

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, şükretmesini ve teşekkür etmesini bilmek gerektiğini vurgulayarak, "Eğer siyaset, hizmet için yapılıyorsa ibadettir.” dedi.

Batıkent-Sincan metro hattının açılışı dolayısıyla düzenlenen törene katılan Cemil Çiçek, konuşmasında metronun Ankara'ya hayırlı olmasını diledi, yapımında emeği geçenlere teşekkür etti. Şükretmesini ve teşekkür etmesini bilmek gerektiğini vurgulayan Çiçek, böyle bir esere kavuştukları için Allah'a şükrettiklerini, emeği geçenlere de teşekkür ettiklerini söyledi.

Siyaseti anlamlı, meşru, anlaşılabilir kılan hususun, özünde hizmet aşkının ve sevgisinin bulunması olduğunu vurgulayan Çiçek, "Eğer siyaset, hizmet için yapılıyorsa ibadettir, çünkü inanıyoruz ki halka hizmet Hak'ka hizmettir. Bu da halka yapılan en önemli hizmetlerden bir tanesidir." diye konuştu.

Halkın siyasetçilerden, barış, güvenlik, hayat kalitesinin yükseltilmesini, eğitimden sağlığa hayatının her alanda kolaylaştırılmasını isteyeceğini ifade eden Çiçek, "Eğer biz siyaset yapan insanlar olarak halkımızın bu beklentilerine cevap verebiliyor, bunun için çaba sarfediyorsak işte yapılan iş bu manada kutsal bir iştir, kutsal bir çabadır. İnanıyoruz ki Türkiye'nin de bu tip bir siyasete ihtiyacı var. Bu siyaseti ne kadar kalıcı kılabilirsek, ne kadar sürdürülebilir kılabilirsek o zaman bundan ülkemiz kazanacaktır. Hani hep beraber sık sık söyleriz ya 'insan o dur ki koymalı dünyada bir eser, eseri olmayanın yerinde yeller eser'. Ne kadar siyaseti, eser üzerine eser katma anlayışı olarak sürdürürsek bu, hem ülkemizi güçlü kılar, hem milletimizi daha büyük kılar, hem de siyaseti meşru ve anlamlı kılar. Özünde eser, eser çabası ve gayreti yoksa yerinde yeller esen bir iş yapmış olur, yel eser, rüzgar götürür. Sonuçta ne ülke ne insan ne de yapan kazanır. Türkiye'nin ihtiyacı olan siyasetin de bu olduğuna inanıyorum. Böyle yapılırsa gerçekten ibadet olan bir faaliyet yapmış oluruz." ifadelerini kullandı. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×