Tiyatro oyuncusu Tansu Aytar vefat etti

Devlet Tiyatroları’nın emekli oyuncu ve rejisörü Tansu Aytar (77) vefat etti. Ankara Devlet Tiyatrosu sanatçısı Aytar için 20 Şubat Perşembe günü Küçük Tiyatro’da saat 10.

Tiyatro oyuncusu Tansu Aytar vefat etti
19 Şubat 2014 Çarşamba 17:48

Devlet Tiyatroları’nın emekli oyuncu ve rejisörü Tansu Aytar (77) vefat etti. Ankara Devlet Tiyatrosu sanatçısı Aytar için 20 Şubat Perşembe günü Küçük Tiyatro’da saat 10.00’da tören düzenlenecek. Sanatçının cenazesi Kocatepe Camii'nde kılınacak öğle namazını müteakip Karşıyaka Mezarlığı’na defnedilecek.

    TANSU AYTAR KİMDİR

    Samsun’da 1937 yılında doğan Tansu Aytar, Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü’nde 1962 yılında çocuk tiyatrosu sanatçısı olarak göreve başladı.Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü’nde 1969 yılında sanatçı olan Aytar, 1988-1992 yılları arasında ise Ankara Devlet Tiyatrosu Müdürlüğü görevini yürüttü. Sanatçı 2002 yılında yaş haddinden emekli oldu. Sanatçının görev aldığı bazı oyunlar arasında‘3.Selim’, ‘Dön Bana’, ‘Leylek Sultan’, ‘Kulaktan Kulağa’, ‘Liliom’, ‘Merdiven’, ‘Dünyanın Düzeni’, ‘Keziban’, ‘Köşebaşı’, ‘Bizim Şehir’ ve ‘Ayak Bağı’ yer alıyor. Aytar’ın yönettiği oyunlar arasında ise‘Akın’, ‘Bir Varmış İki De Varmış’, ‘Alacalı Şemsiye’, ‘Meddah Amca’, ‘Halay’, ‘Keloğlan Oyuncaklar Ülkesinde’, ‘Tamirci’ ve ‘Son Çıkan Işığı Söndürsün’ var.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×