Galip Öztürk: Koç da Sabancı da FETÖ'ye destek oldu

İş adamı Galip Öztürk, "Ben bugüne kadar bu yapı ve benzeri hiçbir yapıdan destek almadığım için karşınızdayım. Bana göre, Koç ve Sabancı grubu dahil herkesin bunlara bir şekilde destek olduğunu, bunların bize, bizim ülkemizin milli değerlerine verdiği zarara bedel ödediğini hep beraber göreceğimizden hiç şüphem yok." dedi.

Galip Öztürk: Koç da Sabancı da FETÖ'ye destek oldu
09 Kasım 2016 Çarşamba 07:47

Sonhaberler / Haber Merkezi

İş adamı Galip Öztürk, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimini, darbelerin ve gizli oluşumların siyaset üzerindeki etkilerini araştırmak amacıyla kurulan Meclis Araştırma Komisyonu'na bilgi verdi. Öztürk, FETÖ'nün orta ve üst düzey para kazanan tüm iş adamlarının minimum yüzde 80'ine nüfuz ettiğini belirterek, "Her yöntemle para alıyorlar" dedi.

Geçmişte çocuklarından bazılarını bu yapının okullarında okuttuğunu aktaran Öztürk, 2009 yılında kozmik odaya girilmesine kadar söz konusu yapının yaptıklarına maddi ve manevi destekte bulunduğunu ancak bu tarihten sonra kafasında soru işaretleri oluştuğunu anlattı. Öztürk, 24 Şubat 2012'de gözaltına alındığını ve eski savcı Muammer Akkaş'ın yürüttüğü soruşturma kapsamında tutuklandığını anımsatarak, Ankara'dan bir avukat grubu gönderildiğini ve 60 milyon dolar verdiği takdirde hapisten çıkabileceğinin söylendiğini aktardı. Öztürk, "Bunlar, magazinel bir iftiraname ile beni suçladılar" değerlendirmesinde bulundu.

Öztürk, şu görüşleri ileri sürdü: "Türkiye'deki iş camiasının yüzde 80'ine nüfuz etmiş durumda olduklarını düşünüyorum. Orta ve üst düzey para kazanan tüm iş adamlarımızın minimum yüzde 80'ine, belki daha fazlasına nüfuz etmiş durumda olduklarını biliyorum. Çünkü ben bunlardan sadece bir tanesiyim. Her yöntemle para alıyorlar. Kestiğimiz kurbanın derisinden de para alıyorlar, ihaleden de para alıyorlar. Birçok iş adamımızın burada veya mahkemelerimizde olamayışı, gerçek yüzlerini ortaya koyamayışı tamamen hala korkuya dayalı veya bir ihalede kendilerinden aldıkları destekle alakalıdır. Ben bugüne kadar bu yapı ve benzeri hiçbir yapıdan destek almadığım için karşınızdayım. Bana göre, Koç ve Sabancı grubu dahil herkesin bunlara bir şekilde destek olduğunu, bunların bize, bizim ülkemizin milli değerlerine verdiği zarara bedel ödediğini hep beraber göreceğimizden hiç şüphem yok."

Metro Turizm'in sahibi Galip Öztürk iki buçuk yılın ardından Türkiye'ye döndü Yaşadıklarını anlatacağını söylediği zaman Sızıntı dergisinin o dönem başında bulunan Mehmet Ali Şengül'ün oğlunun, Fethullah Gülen ve babasının selamıyla kendisini ziyaret ettiğini ve "Galip Bey sen bu dönemde konuşma. Önümüzde dönem var. Önümüzdeki dönemin, yeni Türkiye'nin önemli iş adamlarından olmak istiyorsan bu sözlerimize itibar et" dediğini aktaran Öztürk, örgütün tekliflerini reddettiğini ve bunun da cezasını iki yıl Gürcistan'da sürgünde kalarak çektiğini ifade etti.

Geçmişte FETÖ ile yaşadığı sıkıntılar nedeniyle Hüseyin Gülerce ile de görüştüğünü anlatan Öztürk, "Hüseyin Gülerce, o gün muktedir bir adam olarak konuşuyordu, yani bir tarafın adamı olarak konuşuyordu. Bugün 17-25 Aralık'tan sonra ufak tefek çıkışlarına da bakarsak, sonraki dönemde dozunu düşürerek, belli bir sistemin, belli bir tarafın adamı olmaya çalışan, kimin gemisi kalkarsa ona binmeye çalışan bir yazarımız olarak görüyorum. Hüseyin Gülerce'nin, çok bilip çok konuşan ama bu örgüt, yapı hakkında hiçbir şey söylemeyen bir adam olduğunu düşünüyorum" değerlendirmesinde bulundu.

Örgüte karşı korkusuz davrandığını ve konuştuğunu söyleyen Öztürk, "Ama şunu da samimiyetle söylemek istiyorum, eğer 17-25 Aralık'ta dahi bu kadar güçlü olduklarını bilseydim, 350 generalin yaklaşık 200'ünün bu örgütün paşası olduğunu bilseydim belki o gün de konuşmazdım, biraz kenarda durabilirdim" dedi.

15 Temmuz darbe girişiminden yaklaşık 70 gün önce bir ortamda, Meral Akşener aleyhinde bir takım yorumlarda bulunması üzerine, eski Edirne Milletvekili Ali Ayağ'ın kendisine çıkıştığını ve "Sen çok paralel safsatası yapıyorsun. Yakında paralel ne onu görürsün. Bir de Meral Akşener'in bu memleketin hangi makamına oturacağını da yakında göreceksin" dediğini aktardı.

Etiketler; #Galip Öztürk

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Avatar
ihsan - 2 yıl önce
ben bu galip beyye çok güveniyorum fetö ye azgın oldukları zaman rest çekmişti tam delikanlı Allah muhafaza etsin dediklerine dikkat edilsin birşeyler biliyorki söylüyor