Ufuk Koleji, Kula için Türkiye'yle yarışıyor

Manisa'nın Turgutlu ilçesinde faaliyet gösteren Gündüz Alp Lisesi tarafından düzenlen Matematik-Fen Zeka Oyunları Yarışması'nda Özel Ufuk Ortaokulu, başarıyla döndü. Bu yarışmaya Manisa ve ilçelerinden bine yakın öğrenci katılımının...

Ufuk Koleji, Kula için Türkiye'yle yarışıyor
06 Mayıs 2014 Salı 12:43

Manisa'nın Turgutlu ilçesinde faaliyet gösteren Gündüz Alp Lisesi tarafından düzenlen Matematik-Fen Zeka Oyunları Yarışması'nda Özel Ufuk Ortaokulu, başarıyla döndü.

Bu yarışmaya Manisa ve ilçelerinden bine yakın öğrenci katılımının olduğunu belirten Özel Ufuk Koleji Müdürü Sosyal Tokuç, “Öğrencilerimizin merkezi yazılılarda göstermiş olduğu başarılarının yanı sıra çevre okulların düzenlediği olimpiyat türü yarışmalarda da başarılar elde etmesi bizleri Kula adına mutlu ediyor. Bu da öğrencilerimizin başarılarının tesadüf olmadığının bir göstergesidir. Bu yarışmalar 4. sınıftan itibaren hazırlık gerektiriyor. Olimpiyat tarzı bir yarışma olduğu için uzun ve planlı çalışmalarla başarı elde edebiliyorsunuz. Bu sebeple her öğrencimiz için bireysel bir planlama yaparak onları hayata daha donanımlı hazırlamanın gayreti içerisindeyiz. Önümüzdeki günlerde Mafeya ve Şehmat olimpiyat yarışmaları var. Onlardan da madalya kazanmak için öğrencilerimiz, çalışmalara bütün hızıyla devam ediyorlar. Emeği geçen öğretmen, öğrenci ve velilerimize şükranlarımı sunuyor, Kula için yarışmaya devam edeceğimizi bilmenizi isterim.” dedi.

Girdikleri sınavlarda Kula’yı başarıyla temsil eden öğrencilerden Behlül Cenger, “Başarmak için Özel Ufuk'ta her şey tamam. Sadece yapmamız gerekenin birazcık çalışmaktı. Bize bu imkânları sağlayan, gece gündüz demeden emeklerini esirgemeyen öğretmen ve ailelerimize teşekkür ediyoruz. Onlar için, ülkemiz için, Kula için her zaman en iyisini yapacağız.” dedi. Bronz madalya alan diğer bir öğrenci İrem Kilimci ise “Kula’ya madalyayla dönmek çok güzel bir duygu. Bir de ödül töreninde Kula’nın isminin geçmesi beni çok duygulandırdı. İnşallah daha güzel başarılara imza atacak kardeşlerimiz olur.” şeklinde konuştu.

Okul Müdür Yardımcısı Çetin Eybek ise “Uzun yıllar çok çabuk geçti. Bu öğrencilerle olimpiyat çalışmasına başladığımızda 4. sınıftaydılar. Şimdi ise Kula’mıza madalya kazandıracak yaşa gelmişler. Öğrencilerimizi tebrik ediyorum.” diyerek başarıların devam edeceğini belirtti. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×