Kaymakam'dan Kutlu Doğum Mesajı

Dörtyol Kaymakamı Recep Soytürk Hazreti Peygamber'in milâdî doğum yıldönümü “Kutlu Doğum Haftası" münasebetiyle mesaj yayımladı.

Kaymakam'dan Kutlu Doğum Mesajı
14 Nisan 2014 Pazartesi 17:18

Dörtyol Kaymakamı Recep Soytürk Hazreti Peygamber'in milâdî doğum yıldönümü “Kutlu Doğum Haftası" münasebetiyle mesaj yayımladı. Kaymakam Soytürk, mesajında, Peygamberimiz Hz. Muhammed'in (sav) bütün insanlık için örnek bir şahsiyet olduğunu belirterek, "Müslümanlar olarak, peygamberlerin sonuncusu, doğruluk ve ahlak timsali, Peygamberimiz Hz. Muhammed'i doğru anlamamız büyük önem taşıyor." dedi.


Kaymakam Soytürk mesajında, "Bu hafta, özünde güzel ahlak, doğruluk, barış ve sevgi olan, bütün insanların mutluluğunu esas alan İslam'ın evrensel ve çağlar üstü mesajını bize ulaştıran Peygamberimiz Hz. Muhammed'in doğumunu idrak ediyoruz. Peygamberimiz, bütün insanlığa kucak açarak, doğruluk ve güzel ahlakın en iyi örneğini kendi hayatıyla göstermiştir. Sadece Müslümanlar için değil, bütün dünya insanları için örnek bir şahsiyet olan Peygamberimiz Hz. Muhammed'i daha iyi tanıdıkça ve anladıkça, mesajının mahiyeti de daha güçlü bir şekilde dünyamızda karşılık bulacaktır. Dünyanın birçok yerinde savaşın, terörün ve nefretin egemen olduğu, insanların hak, adalet ve barış içinde yaşama özlemlerinin had safhaya çıktığı günümüzde, O'nu doğru anlamak büyük önem taşımaktadır. İnanıyorum ki, O'nu doğru anladığımız ve mesajlarını uyguladığımız zaman, bütün dünyada ve insanlık âleminde huzur ve barış egemen olacak, gelecek nesillere mutlu ve güzel bir dünya bırakılmış olacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle, Kutlu Doğum Haftası dolayısıyla bütün dünyada; hakkın, adaletin, doğruluğun ve güzel ahlakın hakim olması temennisiyle kutlu doğum Haftamızın hayırlara vesile olmasını dilerim." diye görüş belirtti.
 


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×