Karaisalı Belediye Başkanı seçilen Saadettin Aslan görevine başladı

Adana’nın merkez Karaisalı ilçesinde seçimi kazanan MHP'li Sadettin Aslan, eski başkan Babacan Durak’tan başkanlığı devraldı.

Karaisalı Belediye Başkanı seçilen Saadettin Aslan görevine başladı
08 Nisan 2014 Salı 16:08

Adana’nın merkez Karaisalı ilçesinde seçimi kazanan MHP'li Sadettin Aslan, eski başkan Babacan Durak’tan başkanlığı devraldı.

Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığını kazanan Milliyetçi Hareket Partisi adayı Hüseyin Sözlü ve Büyükşehir Belediye Başkanı Aytaç Durak’ın hazır bulunduğu törende, iktidar partisinin itirazları nedeniyle mazbatasını ancak dün alabilen yeni Başkan Saadettin Aslan, Babacan Durak’tan düzenlenen törenle görevi devraldı.

Aslan, “Sayın Babacan Durak’a ilçemize yaptığı hizmetlerinden ötürü teşekkür ediyorum. İnşallah önümüzdeki 5 yıl boyunca Sayın Başkanlarım Aytaç Durak ve Hüseyin Sözü’nün de katkıları ve destekleri ile ilçemize en güzel hizmeti getirmeye gayret edeceğim.” dedi.

Devir teslim töreninde hazır bulunan Hüseyin Sözlü ise “Bugün, Karaisalı’da önemli bir gün. Belediye Başkanlığında yeni bir dönem başlıyor. Ben de inşallah bugün ya da yarın mazbatamı alarak görevimi devralacağım. Durak Ailesi, Adananın saygın ailelerinden. Adana’da Aytaç Durak, Karaisalı’da Babacan Durak MHP’nin genç isimlerine görevlerini devrediyor. Biz de Durak Ailesi ile bu yolda beraber olmaktan dolayı gururluyuz.” diye konuştu.

Saadettin Aslan’ı tebrik eden Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Aytaç Durak, Büyükşehir ile Karaisalı Belediye Başkanları’nın aynı partiden seçilmiş olmasının ilçeye hizmet anlamında daha da faydalı olacağına inandığını belirtti. Durak şunları söyledi; “Hemşerilerim hiç beni yalnız bırakmadı. Ben Adana Büyükşehir Belediye Başkanı olarak 5 defa değişik partilerden seçilirken Karaisalılar da aynı partilerin adaylarını seçtiler. Onların vatan sevgisinin tüm değerlerden üstün olmasından dolayı hemşerilerimle daima gurur duydum.”

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×