Diyarbakır-Bingöl karayolu yeniden kapandı

Diyarbakır-Bingöl karayolu, jandarmanın açmasından yarım saat sonra yeniden kapandı. Fis Ovası bölgesinde anayola hendek açan eylemciler, alternatif olarak kullanılan tali yola da hendek kazdı.Diyarbakır'dan Lice ve Genç üzerinden ulaşım...

Diyarbakır-Bingöl karayolu yeniden kapandı
27 Mayıs 2014 Salı 19:28

Diyarbakır-Bingöl karayolu, jandarmanın açmasından yarım saat sonra yeniden kapandı. Fis Ovası bölgesinde anayola hendek açan eylemciler, alternatif olarak kullanılan tali yola da hendek kazdı.

Diyarbakır'dan Lice ve Genç üzerinden ulaşım sağlanamıyor. Araçlar Hani istikametine yönlendiriliyor. Diyarbakır -Bingöl ulaşımı ise Elazığ üzerinden sağlanıyor. Bölgede Fis Ovası ile Abalı'da yolun kenarına çadır kuran bir grup, bölgede karakol inşaatlarına karşı çıkıyor. Sivillerden oluşan grubun eylemi devam ediyor.

Güvenlik güçleri ulaşımı sağlamak için öğle saatlerinde Fis Ovası'na kepçe ve dozer sevk etti. Hendeğe düşen araç güvenlik güçleri tarafından çıkarıldı. Ancak toprakla kapatılan hendek eylemciler tarafından yarım saat sonra yeniden kazıldı. Bunun üzerine yol tekrar ulaşıma kapandı.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×