Migros'tan çocuklara "İyi Yaşam" turu

Migros'tan çocuklara
26 Mayıs 2016 Perşembe 12:17

İSTANBUL (AA) - Migros, 28-29 Mayıs tarihlerinde mağazalarında çocuklara yönelik "İyi Yaşam" gezileri düzenleyerek sağlıklı bir yaşam için gereklilikleri ve doğru alışveriş yapmanın inceliklerini anlattığı uygulamalı eğitimler verecek. Migros projenin ilk fazını 23 Nisan etkinlikleri kapsamında gerçekleştirmiş ve 16.500 çocuğa ulaşmıştı.

Migros'dan yapılan açıklamaya göre, "İyi Yaşam" mottosu ile toplum sağlığına yönelik kapsamlı bir hareket başlatan Migros, "İyi Yaşam" bilincinin küçük yaşlarda edinilen davranış değişikliği ile mümkün olduğu inancıyla, daha sağlıklı bir toplum için öncelikle çocukları hedefliyor.

Migros, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında başlattığı "İyi Yaşam" eğitimlerinin devamı olarak 28-29 Mayıs tarihlerinde, mağazalarında çocuklara yönelik "İyi Yaşam" gezileri gerçekleştirecek.

Gıda Güvenliği Derneği ile birlikte, çocuklara yönelik "Sağlıklı Büyüme Rehberi" hazırlayan Migros, bu rehberin yol göstericiliğinde, 67 ildeki belirli mağazalarında keyifli bir tur gerçekleştirerek çocuklara deneyim yaşatacak.

Gezilerde, çocuklara sağlıklı birer birey olmaları için dengeli beslenmenin incelikleri, hareket etmenin önemi anlatılacak ve iyi alışveriş için tavsiyeler verilecek.

Meyve- sebzelerin sağladığı faydalardan günlük ne kadar tüketilmeleri gerektiğine, Migros’un ürünleri raflara ulaştırana kadar gerçekleştirdiği kontrollerden İyi Tarım Uygulamalarına kadar sağlıklı bir hayat için ihtiyaç duyacakları bilgilere ulaşacaklar. Şarküteri ve kasap reyonlarında alışveriş yaparken nelere dikkat etmeleri gerektiği, kilogram fiyatı ile birim fiyatı arasındaki fark ve işlenerek müşterilere ulaştırılan aynı içerikli ürün çeşitleri gibi püf noktalarını öğrenecekler.

Ayrıca alınan ürünlerin daha uzun ömürlü kullanılabilmesi için alışveriş sırasında hangi ürünlerin önce alınıp hangilerinin en sona bırakılması gerektiğini görecekler. Etiket okuma, indirimli ürünleri ayırt etme gibi gündelik hayatı kolaylaştıran bilgilere de sahip olacaklar.

Migros'un "İyi Yaşam" gezilerinde çocuklara eşlik edecek olan Migros mağaza yöneticileri, Davranış Bilimleri Uzmanı Mehmet Auf tarafından aldıkları özel eğitimle hazırlandı. Günde 4 defa düzenlenecek maksimum 20 kişilik turlarla "İyi Yaşam" eğitimi alacak olan çocuklar dengeli beslenme, gıdaların yararları, hareket etmenin önemi, iyi alışveriş tavsiyeleri, gıdaları sağlıklı koşullarda saklama yöntemleri gibi sağlıklı yaşamın temel konularını mağaza turu eşliğinde deneyimleme fırsatı bulacaklar.

Çocuklarının "İyi Yaşam" gezilerine katılmasını isteyen herkes, Migros mağazalarından veya 444 10 44 numarasından Migros Çağrı Merkezi’ni arayarak gezi düzenlenecek mağazaları öğrenebilir ve çocuklarını bu öğretici ve keyifli eğitime kayıt ettirebilir. Ailelerden, bir veli de bu eğitim gezisi süresince çocuklarına eşlik etme şansına sahip olacak.

"İyi Yaşam" eğitimi sonunda Migros çocuklara, içerisinde çeşitli ürün indirimleri olan Money Club kartının yanı sıra Gıda Güvenliği Derneği ile birlikte hazırlanan "Migros Sağlıklı Büyüme Rehberi" kitabını da hediye edecek.


Etiketler; #Migros

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×