Erzincan'da Binali Yıldırım heyecanı

- AK Parti'nin 2. Olağanüstü Kongresi'nde Genel Başkan seçilecek olan Yıldırım'a destek için memleketi Erzincan'dan binlerce kişi Ankara'ya akın etti - Erzincan Valisi Kahraman: - "Herkes onlarca otobüsle Ankara'ya akın akın gitti. Çünkü bir ilden başbakan çıkması elbette Erzincan halkını heyecanlandırıyor"

Erzincan'da Binali Yıldırım heyecanı
22 Mayıs 2016 Pazar 14:21

ERZİNCAN (AA) - AK Parti'nin 2. Olağanüstü Kongresi'nde Genel Başkanlığına aday gösterilen Binali Yıldırım'ın memleketi Erzincan'dan, binlerce kişi otobüslerle Ankara'ya akın etti.

Kentte büyük bir sevinç yaşandığı gözlemlenirken cadde, sokak ve parklar ise paten yapan çocuklara kaldı.

Erzincan Valisi Süleyman Kahraman, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Yıldırım'ın başbakan adayı olmasının ülke ve illeri için büyük bir şans olduğunu söyledi.

Yıldırım'ın, misyon ve vizyon adamı ve aynı zamanda bir proje insanı olduğunu vurgulayan Kahraman, "Bakanlığı döneminde çok büyük projelere imza atmıştır. Büyük bir hamle yapılmıştır, ülkemizin kaderi değişmiştir. İnanıyorum ki başbakan olduğu durumda da ilimize birçok yatırım gelecektir." dedi.

Kahraman, hızlı trenin 5 yıldan önce Erzincan'a geleceğine inandığını dile getirerek, şöyle devam etti:

"Diğer taraftan ilimiz sanayisi çok gelişmiş değil. Bu noktada da önemli bir mesafe alacağımıza inanıyorum. Organize sanayi bölgesinin dolup, ikinci bir organize sanayi bölgesine kavuşacağına inanıyorum. Şu an doğu-batı akslı yollarımız çalışıyor. Bu süreçle kuzey ve güney aksıda Trabzon'dan, Diyarbakır'a gidecek karayolu da kısa zamanda tamamlanacaktır. İlimiz tam bir merkez olacaktır. Ekonominin merkezi, ulaşımın merkezi ve turizm alanında bir merkez."

Kahraman, Erzincan'da tarım ve hayvancılığın çok önemli olduğunu vurgulayarak, bunun geliştirilmesi gerektiğini belirterek, "Bizim ilimiz için önemli olan tarım, hayvancılık ve turizm alanında önemli bir hamle yapılmasını bekliyoruz. Erzincan'ın nüfusu her geçen gün azalıyor. Bu yatırımların gelmesi durumunda ilimizde göç olmayacaktır. Sayın Başbakan adayımız Binali Yıldırım'ın çalışmalarında Allah yardımcısı olsun." ifadesini kullandı.

Erzincanlıların hemşehrilerine destek olmak için Ankara'ya gittiğine değinen Kahraman, şunları kaydetti:

"Kimseyi burada tutmak mümkün değil, herkes onlarca otobüsle Ankara'ya akın akın gitti. Şu an şehir biraz boşaldı. Bunu belirtmekte fayda var, bu da normal. Çünkü bir ilden başbakan çıkması elbette Erzincan halkını heyecanlandırıyor. Yatırımlar gelecek, hizmetler gelecek ve bilmediğimiz faydalar sağlayacak. Bundan dolayı şehirde büyük bir heyecan var."


Etiketler; #Erzincan

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×