"Afyonkarahisar spor turizminin merkezi olacak"

- Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu: - "Afyonkarahisar, termal turizm, kongre ve sağlık turizminin merkezi olmanın yanında spor turizminin de merkezi olacaktır" - "Beşiktaş, buraya kamp için gelecek. Daha sonra Galatasaray ve diğer takımları da davet ederiz. Futbol kulüplerimiz boşuna yurt dışına gitmesin. Burada yurt dışındakilerden çok daha güzel imkanlar var"

10 Mayıs 2016 Salı 11:10

AFYONKARAHİSAR (AA) - CANAN TÜKELAY - Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, "Afyonkarahisar, termal turizm, kongre ve sağlık turizminin merkezi olmanın yanında spor turizminin de merkezi olacaktır" dedi.

Afyonkarahisar, 650 bin metrekarelik alanda kurulan spor kompleksindeki Afyon Arena, 12 futbol sahası, 3 spor salonu, su kayağı ile tam ve yarı olimpik yüzme tesisleri, güreş eğitim merkezi ve atletizm salonlarıyla dikkati çekiyor.

Geçen yıl hizmete açılan 15 bin seyirci kapasiteli Afyon Arena'da, 2015-2016 sezonu öncesi düzenlenen hazırlık turnuvası Afyon Summer Football Fest 2015'te Olympique Marsilya, Olympiakos, Fenerbahçe ve Antalyaspor'u ağırlayan kent, düşük nem oranı ile özellikle yaz aylarında futbol takımları tarafından hazırlık dönemi için tercih edilmeye başladı.

"Termalin, mermerin, zaferin, sucuk ve kaymağın başkenti" olarak adlandırılan Afyonkarahisar, yeni yatırımlarla spor turizminin de merkezi olma yolunda ilerliyor.

Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Afjet Afyonspor'un 3. lige yükselmesinden dolayı mutluluk duyduğunu belirtti.

Hedeflerinin Süper Lig yolunda ilerlemek olduğunu belirten Eroğlu, "Afyonkarahisar, bunu başarır' diye düşünüyorum. Bizde çok muhteşem tesisler var. Buraya gelen sporcular, 'Afyonkarahisar ne güzelmiş' diyeceklerdir." diye konuştu.

Afyonkarahisar'ın, spor tesisleri ile futbol takımları için önemli bir hazırlık merkezi olabileceğini vurgulayan Eroğlu, şunları kaydetti:

"Afyonkarahisar termal turizm, kongre ve sağlık turizminin merkezi olmanın yanında spor turizminin de merkezi olacaktır. Geçen sene dünyanın birçok yerinden ve Türkiye'den takımlar buraya geldi. Gelmeye de devam edecek. Burası iklim bakımından, her bakımdan avantajlara sahip. Yakın çevremizde 141 tane kros alanı var. Her şeyiyle güzel oteller mevcut. Afyon Kocatepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Solak da sporcular için bir spor sağlık merkezi açtı. Her şey var. Burada kamp yapanlar bir üst lige çıkar, bunu da duyurmuş olayım."

- "Beşiktaş'ı davet ettim"

Eroğlu, hazırlık dönemi için Beşiktaş yönetimi ile görüştüklerini dile getirerek, şöyle devam etti:

"Beşiktaş'ı davet ettim. Fenerbahçe geçen yıl gelmişti. Kamp için değil, turnuva için buradaydılar ancak Beşiktaş buraya kamp için gelecek. Daha sonra Galatasaray ve diğer takımları da davet ederiz. Futbol kulüplerimiz boşuna yurt dışına gitmesin. Burada yurt dışındakilerden çok daha güzel imkanlar var. Yazıktır, bu kadar parayı vermesinler. Afyonkarahisar'da adeta 7 yıldızlı bir şekilde kamp yapabilirler. İsviçre'den çok daha iyi imkanlara sahibiz. İklimiyle, otelleriyle, spor tesisleriyle, kros alanlarıyla birçok avantaja sahibiz. Sporcular, güçlenmek istiyorsa etimiz, enerji kaynağı kaymağımız var. Sabahleyin balla kaymak yediklerinde zaten 10 tane gol atarlar."


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×