Trump'a partisinden sert tepkiler

İslam ve yabancı düşmanı Trump'a kendi partisi içinden de tepkiler her geçen gün artıyor. Partisindeki bütün aday adayları Trump'a karşı aynı safta yer alıyor. Ancak Trump buna rağmen ön seçimlerden birinci olarak çıkıyor

Trump'a partisinden sert tepkiler
04 Mart 2016 Cuma 10:32

ABD'de başkanlık yarışı devam ederken canlı yayında karşı karşıya gelen Cumhuriyetçi aday adayları arasındaki tartışma, iş adamı Donald Trump ile rakipleri arasındaki "söz düellosuna" dönüştü.

ABD'de 8 Kasım'da yapılacak başkanlık seçimleri için ön seçim süreci ilerlerken Cumhuriyetçi Parti aday adayları, Amerikan Fox News kanalında Detroit'ten canlı yayınlanan programda karşı karşıya geldi.

Programa Cumhuriyetçi aday adaylarından emlak milyarderi Donald Trump, Teksas Senatörü Ted Cruz, Florida Senatörü Marco Rubio ve Ohio Valisi John Kasich katıldı. Diğer bir aday adayı eski beyin cerrahı Ben Carson, ön seçim sürecinde aldığı kötü sonuçlara işaret ederek yarıştan çekilebileceği sinyalini vermiş ve tartışmaya katılmayacağını duyurmuştu.

Zaman zaman tartışmanın seviyesinin düştüğü canlı yayında, özellikle Trump ile Rubio birbirine hakarete varan suçlamalar yöneltti.

Başından sonuna kadar Trump ile rakipleri arasında bir "söz düellosu" şeklinde geçen programda, Trump'ın kullandığı dil, göçmenler ve ön seçim sonuçları gibi konularda tartışmalar yaşandı. Gerek rakiplerinin, gerekse programın moderatörlerinin zor soruları karşısında daha çok "savunmada" kalan Trump, program boyunca yarım saatten fazla konuşarak hakkındaki eleştirileri yanıtlamaya çalıştı.

Gün içinde, Cumhuriyetçilerin önceki dönemdeki başkan adayı Mitt Romney'nin de hedefi olan Trump, canlı yayının başında Romney'ye cevap vererek, "Adaylığı sürecinde bana kendisini desteklemem için yalvarmıştı, şimdi kendisine ne oldu bilmiyorum" dedi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×