Hillary Clinton'dan ilk açıklama geldi

ABD Başkanlık seçimini kaybeden Hillary Clinton ilk açıklamayı yapıyor.

Hillary Clinton'dan ilk açıklama geldi
09 Kasım 2016 Çarşamba 19:53

ABD Başkanlık seçimini kaybeden Hillary Clinton'ın açıklamasından satır başları;

GELECEĞE BAKALIM 
Yapılabilecek en iyi seçim kampanyasını gerçekleştirdiniz. Sonucu kabul edip geleceğe bakmalıyız. İnsanları etkilemeye çalışan tüm insanlar, sesleriniz duyuldu.

KATKI VERENLERE TEŞEKKÜR

Katkıda bulunan herkese 5 dolar bile olsa, katkıda bulunan herkese teşekkür ederim.

İNANMAYI BIRAKMAYIN

Genç insanlarımıza şunu söylemek istiyorum, tüm yetişkin hayatımı inandıklarım doğrultusunda mücadele ederek geçirdim. Bazı acıtıcı başarısızlıklarım oldu. Birçoğunuz mesleki kabuğun başındasınız. Lütfen hiçbir zaman inanmayı bırakmayın ve inandıklarınız doğrultusunda mücadele etmekten vazgeçmeyin.

ABD'de başkanlık seçimlerini kaybeden Demokrat Parti'nin başkan adayı Hillary Clinton, seçimin galibi Donald Trump'ın bütün Amerikalılar için başarılı bir başkan olması temennisinde bulundu. 

BİRLİKTE ÇALIŞALIM TEKLİFİ

Cumhuriyetçi Parti'nin başkan adayı Trump'ı arayarak tebrik ettiğini aktaran Clinton, şöyle konuştu:
"Ülke adına kendisiyle çalışabileceğimi söyledim. Umarım Bütün Amerikalılar için başarılı bir başkan olur. Böyle sonuçlanmasını istemezdik ve bu seçimi kazanamadığımız için üzgünüm. Hayal kırıklığına uğradığınızı biliyorum, ben de umutlarını hayallerini bu çabaya bağlayan milyonlarca Amerikalı gibi hayal kırıklığına uğradım. Bu durum can sıkıcı ve bir süre daha öyle olacak ama şunu unutmayın bizim kampanyamız sadece bir kişi ya da seçimden ibaret değildi, umut dolu, kapsayıcı bir Amerika inşa etmek amacımız."

ABD'nin, düşündüklerinden daha fazla bölündüğünü belirten Clinton, "Hala ABD'ye inancım var siz de inanıyorsanız, bu sonuçları kabul edip, önümüze bakmalıyız. Donald Trump başkanımız olacak ve ona açık fikir ve ülkeyi yönetme şansı vermek zorundayız." ifadelerini kullandı.

OBAMA'YA TEŞEKKÜR

Clinton, ABD Başkanı Barack Obama ve eşi Michelle Obama'ya da teşekkür ederek, "Ülkemiz size gerçekten büyük bir şükran borçlu. Liderliğinize ve hizmetlerinize teşekkür ediyorum." diye konuştu.


Etiketler; #abd #Clinton

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×