ABD'deki üs saldırısı 'yanlış alarm' çıktı

ABD Başkanı Obama'nın uçağının da bulunduğu askeri üste silahlı saldırı alarmı verildi. Daha sonra yapılan açıklamada 'yanlış alarm' olduğu belirtildi

ABD'deki üs saldırısı 'yanlış alarm' çıktı
30 Haziran 2016 Perşembe 16:59

ABD'nin Maryland eyaletinde, Washington DC yakınlarındaki Andrews Hava Üssü'nde silahlı bir saldırganın olduğu ve üssün kapatıldığı bildirildi. Reuters'ın haberine göre personele oldukları bölgede sığınmaları söylendi. ABD Başkanlık uçağı Air Force One da bu üste verilen alarmla ilgili daha sonra başka bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada alarmın yanlış verildiği belirtildi. ABD Savunma Bakanlığı da Andrews Hava Üssü'nde aktif bir silahlı saldırgan olduğunu doğrulamıştı. 

Saldırı ihbarının ardınan Ohio eyaletine gitmek üzere olan ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden'ın seyahatini ertelediği bildirildi.

Joint Base Andrew, başkent Washington'a yakın bir mesafede bulunuyor. Maryland eyaleti sınırları içerisinde kalan üssü, ABD Başkanı Obama da dahil diğer üst düzey yetkililer uçuşları için kullanıyor. Ayrıca kente gelen yabancı devlet adamları da bu üssü kullanıyor.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×