Dünya nüfusu 2030 yılında AIDS virüsünden korunabilecek

Yüzyılın korkunç salgınları arasında önde gelen AIDS 2030 yılında tarihe karışabilir.Bilim adamları bildirdiğine göre artık AIDS olanların 15 milyonu bu ölümcül hastalığa karşı tedavi alabiliyor.

Dünya nüfusu 2030 yılında AIDS virüsünden korunabilecek
19 Temmuz 2015 Pazar 07:50

Dünya nüfusu 2030 yılında AIDS virüsünden korunabilecek
Yüzyılın korkunç salgınları arasında önde gelen AIDS 2030 yılında tarihe karışabilir.
Böyle bir tasarrufla BM tıbbi uzmanlar konuşma yaptılar. Bilim adamları bildirdiğine göre artık AIDS olanların 15 milyonu bu ölümcül hastalığa karşı tedavi alabiliyor. 15 yıl sonra ise insanlar hastalıktan tamamen korunacak ve bu gitgide tedavi edilmesi mümkün olacak.
Olumlu göstergesi, devletler virüsle mücadelede hayli büyük bütçeler ortaya koydu ve sonuçta bunun doğrultusunda tıp biliminde başarılar elde edildi. BU modern ekipman ve levazimatların uygulanmasını da içerir. Aynı zamanda, dünya nüfusunun hastalıkla ilgili bilgilendirilmesi de hastalığa yakalanma faktörünü minimuma indiriyor.
BM'nin Bilgisine "Asrın vebası" olarak adlandırılan AIDS enfeksiyonundan her yıl 2 milyon insanın öldüğünü ve bu ölümcül hastalığın 15 yıl sürdüğü söyleniyor. 2000 yılından beri ise 30 milyon insan korkunç virüsle mücadele ediyor ki, onlardan 8,5 milyonu öldü. Şu anda bu rakam yüzde 35 azaldı.

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×