Ziraat "promosyonu" 1 ay öne çekti

-Ziraat Bankası Şube Bankacılığı Grup Başkanı Türetken: -"Mayıs ayında ödenecek promosyonlar 1 ay öne çekilerek nisan ayında tamamlanacaktır" -"Emeklilerimize yönelik promosyon uygulamasında öncü olarak 4,7 milyon emekli müşterimizden halihazırda 2,6 milyonuna yaklaşık 1 milyar lira tutarında promosyon ödemesini gerçekleştirdik" -"Emeklilerimize ödeyeceğimiz promosyon ödemeleri 2 milyar lira tutarına ulaşacak olup, 2016 yılı karımızın yaklaşık 3'te biri bu ödemeler için kullanılmış olacak"

Google Haberlere Abone ol
Ziraat "promosyonu" 1 ay öne çekti

İSTANBUL (AA) - Ziraat Bankası Şube Bankacılığı Grup Başkanı Süleyman Türetken, emekliye mayıs ayında ödenecek promosyonların 1 ay öne çekilerek nisan ayında tamamlanacağını bildirdi.

Türetken yaptığı yazılı açıklamada, her kesimin ve herkesin bankası olma hedefi ile en büyük firmalardan en küçük işletmelere, öğrenciden emekliye kadar tüm bireylere, tarım başta olmak üzere tüm sektörlere finansman ve diğer bankacılık hizmetlerini en etkin şekilde sunma gayretinde olduklarını kaydetti.

"Emeklilerimize yönelik promosyon uygulamasında öncü olarak 4,7 milyon emekli müşterimizden halihazırda 2,6 milyonuna yaklaşık 1 milyar lira tutarında promosyon ödemesini gerçekleştirdik." diyen Türetken, emeklilere promosyon ödemelerini daha önce açıklamış oldukları takvim çerçevesinde devam etmekle birlikte, mayıs ayında ödenecek promosyonların da 1 ay öne çekilerek nisan ayında tamamlanacağını dile getirdi.

Türetken, emekli müşterilerinden sadece taahhütname alındığını, herhangi bir ürün koşulu istenmediğinin altını çizdi.

Taahhütnamelerin şubelerin yanı sıra ATM, internet şube, müşteri iletişim merkezi ve SMS ile de alınabilmesi ile uygulama hızlarını artırmış durumda olduklarına işaret eden Türetken, "Emeklilerimize ödeyeceğimiz promosyon ödemeleri 2 milyar lira tutarına ulaşacak olup, 2016 yılı karımızın yaklaşık 3'te biri bu ödemeler için kullanılmış olacak. ifadelerini kullandı.


-"Sektörün toplam kaydettiği kredi büyümesinin yüzde 25'ini Ziraat gerçekleştirdi"


Süleyman Türetken, bireysel finansman ihtiyaçlarının karşılanmasında da Ziraat Bankası'nın önemli bir rol oynadığını bildirdi.

"2017 yılının ilk çeyreğinde sektörün ihtiyaç kredilerindeki artışın yüzde 35'i ve konut kredilerindeki artışın yaklaşık yüzde 65'i bankamızca sağlanmıştır." diyen Türetken, bu dönemde sektörün toplam kaydettiği kredi büyümesinin yüzde 25'inin Ziraat'in gerçekleştirdiğini dile getirdi.

Türetken, KOBİ'lere yönelik olarak KGF ve KOSGEB ile iş birliği içerisinde uygun vade faiz oranlarına sahip ürünlerle çözümler sunduklarına dikkati çekerek, şunları kaydetti:

"KOBİ'lere yönelik olarak KOSGEB'in faiz desteği sağladığı 'KOSGEB Sıfır Faizli İşletme Kredisi' kapsamında Ziraat olarak 25 binden fazla işletmeye çok kısa sürede yaklaşık 650 milyon lira kredi kullandırmış bulunuyoruz. KOSGEB üyesi işletmelerin bu imkandan faydalanmasına yönelik tüm bankalar gayret göstermekte olup Ziraat Bankası da bu süreçte önemli bir rol üstlenmektedir. Bankacılık sektörü olarak da bu fasıldan 60 binin üzerinde işletmeye ulaşılmış ve kredi kullandırımları gerçekleştirilmiştir.

2016 yılı aralık ayında başladığımız KGF teminatı da söz konusu olan Nefes Kredisi, Başbakanımız Binali Yıldırım ile TOBB ve sektör yetkililerinin katılımıyla imzalandı. Nefes Kredisi ile yaklaşık 14 bin firmaya 1,3 milyar lirayı aşan tutarda uygun koşullarda kredi kullandırımını da gerçekleştirmiş bulunuyoruz. Teminat yetersizliği nedeniyle krediye erişim güçlüğü çeken KOBİ'lere yönelik olarak uygulamaya aldığımız yeni ürünümüz olan 'Girişimciye Değer Kredisi' kapsamında da kısa sürede yaklaşık 2 bin 500 firmaya 500 milyon lira kredi uygun koşullarda kullandırdık. Böylece yaklaşık KOBİ kapsamındaki 42 bin müşterimize 2,5 milyar lira kredi kullandırımı yapmış durumdayız. Ülkemize daha fazla katkıda bulunan bir banka olmak için kaynaklarımızı ağırlıklı olarak reel sektörün finansmanında kullanmayı sürdüreceğiz. Ziraat Bankası olarak lider konumumuzu sürdürmeyi hedefliyoruz."


Yorumlar