Pençe-Kilit Operasyonu son dakika şehit haberi: Bir şehit, 2 yaralı var

Pençe-Kilit Operasyonu son dakika şehit haberi: Bir şehit, 2 yaralı var

Google Haberlere Abone ol
Pençe-Kilit Operasyonu'ndan acı haber

Irak'ın kuzeyindeki Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde teröristlerce yapılan taciz atışı sonucu Uzman Onbaşı Muhammed Karaçam şehit oldu, 2 asker de yaralandı.

Milli Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada, Pençe-Kilit Operasyonu'nun sürdüğü üs bölgelerinden birine teröristlerce yapılan taciz atışı sonucu İstihkam Uzman Onbaşı Muhammed Karaçam'ın şehit olduğu, 2 askerin de yaralandığı bildirildi.

Yaralı askerlerin derhal hastaneye sevk edilerek tedavilerine başlandığı belirtilen açıklamada, "Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralı silah arkadaşlarımıza acil şifalar dileriz." ifadeleri kullanıldı.

ÇOK SAYIDA MÜHİMMAT ELE GEÇİRİLDİ

Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde yapılan aramalarda, çok sayıda silah ve mühimmat ele geçirildi.

Milli Savunma Bakanlığından (MSB) yapılan açıklamada, Pençe-Kilit Operasyonu ile Mehmetçiğin, teröristlere kaçacak yer bırakmadığı belirtildi.

Mehmetçiğin, teröristler tarafından kullanılan mağara, sığınak ve barınaklara tek tek girmeye devam ettiği belirtilen açıklamada, Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde gerçekleştirilen arama-tarama faaliyetlerinde teröristlere ait çok sayıda silah ve mühimmat ele geçirildiği bildirildi.

Ele geçirilen malzemeler arasında 15 AK-47 piyade tüfeği, 1 RPG-7 tanksavar silahı, 1 makineli tüfek ve keskin nişancı tüfeği de bulunuyor.

Aramalarda ayrıca 1 makineli tabanca, 1 HK-33 piyade tüfeği, makineli tüfek yedek namlusu, çok sayıda bomba atar mühimmatı, 5,56 mm ve 7,62 mm çapında mühimmat, sabit merkez telsiz, termal kıyafetler, mesafe ölçerle çok sayıda yaşam malzemesi de bulundu.


 

Yorumlar