Masumlar Apartmanı Safiye kimdir?

Masumlar Apartmanı dizisinde Safiye karakterini canlandıran oyuncu kimdir? İşte detaylar:

Google Haberlere Abone ol
Masumlar Apartmanı Safiye kimdir?

TRT 1'de yayınlanan Masumlar Apartmanı dizisinde ailenin en büyüğü Safiye karakterini canlandıran oyuncu kimdir, gerçek adı nedir? Hangi dizilerde oynadı?

Safiye, takıntılı iki kız kardeşin büyüğü rolünde oynuyor. Annesinin ölümünden sonra ondan geriye kalan bütün takıntıları üzerinde taşıyan Safiye, kendi ve çevresindeki herkesin hayatını zindana dönüştürüyor. 

Sebzeleri dahi en az üç dört kez sabunla yıkayan bir karakter olan Safiye, temizlik takıntısı yüzünden hayatının başka alanlarında da takıntı haline geliyor. 

Temizlik takıntısı anda kardeşlerine olan düşkünlüğüne de yansıyor. En çok da erkek kardeşi Han'a olan düşkünlüğü de takıntı haline geldiği için Han'ın hayatını da zindana çevirmiş durumda. 

Safiye Karakteri - Ezgi Mola

 

Öte yandan yıllardır evinde biriktirdiği çöpleri apartmanın en üst katında, kendilerine ait olan dairede biriktiriyor. Komşular bu durumdan rahatsız ancak mecburen tahammül etmek zorunda kalıyorlar. 

Safiye karkterinin en büyük özelliklerinden bir diğer ise oyunculuğun hakkını vermesi. Profesyonel bir oyunculuk ortaya koyan Safiye'nin gerçek adı merak konusu oldu.

Masumlar Apartmanı dizisinde Safiye karakterini canlandıran oyuncunun adı Ezgi Mola'dır. Peki, Ezgi Mola kimdir?

EZGİ MOLA KİMDİR?

Masumlar Apartmanı dizisinde Safiye karakterini canlandıran Ezgi Mola, daha önce birbirinden iddialı yapımlarda yer aldı. Oyunculuk anlamında en iyi sanatçılar arasında yer alır. İşte Ezgi Mola biyografisi: 

Ezgi Mola'nın tamı atı Mercan Ezgi Mola'dır.

Ezgi Mola 29 Mart 1983 tarihinde İstanbul'da dünyaya geldi.

Ezgi Mola Karate Can dizisindeki haliyle

 

İstanbul’da Hasan Ali Yücel İlkokulu, Turhan ve Mediha Tansel İlkokulu, Kadir Rezan Has Ortaokulu ve Halit Armay Lisesi’nde eğitimini tamamladı.

Oyunculuk merakı, henüz lisedeyken Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde oyunculuk kurslarına katılmaya yönlendirdi. Mola, lise eğitimini tamamladıktan sonra bu merkezde dört yıl eğitim aldı ve Müjdat Gezen Sanat Merkezi’ni bölüm birincisi olarak tamamladı.

Henüz 18'ini bitirmeden Kartal Tibet'in yönettiği Karate Can dizisinde ilk televizyon deneyimini kazandı. Müjdat Gezen Sanat Merkezi'ni kazandı ve 4 yıl eğitim aldı. Bu arada Aydoğan Temel’den de 2 yıl tiyatro eğitimi aldı. Yine Aydoğan Temel’in liderliğindeki bir tiyatro topluluğuyla Çürük Elma oyununda ilk sahne deneyimini yaşadı.

2005 Kasım ayında BKM Mutfak'a katıldı. 2005 sonbaharında safça bir kuaförü canlandırdığı Hırsız Polis dizisinin gördüğü büyük ilgi sonucu kitlelerce tanınmaya başladı. 2006 yılında çevrilen Hayatımın Kadınısın filmindeki rolüyle başarı kazandı. Bu filmde kişisel hedef olarak gördüğü Türkan Şoray ile karşılıklı oynama fırsatı yakaladığı gibi, kendini gösterebileceği bir rolü canlandırma şansı da buldu. Bu rolüyle 2007 yılında En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu dalında Sadri Alışık Ödülü sahibi oldu.

2008 yılında Uğur Yücel'in yönetmenliğinde Türkiye'de bir ilk olan Kolay Gelsin adlı doğaçlama sit-com denemesinde rol aldı, ama proje uzun ömürlü olmadı.

2013 yılında Patos cips ve Defacto reklamlarında yer almıştır. Ocak 2015'ten itibaren Procter & Gamble firmasına ait Ipana diş macununun reklamlarında rol almaya başlamıştır.

Televizyonda Arkadaşım Hoşgeldin adlı eğlence programının 2017-2018 sezonunda Tolga Çevik ile birlikte rol aldı.

 

Yorumlar