Ali Babacan'ın partisinde 'FETÖ' istifası

Ali Babacan'ın yeni kurduğu partide yaşanan "FETÖ" tartışmaları sonrasında istifa geldi. İstanbul Teşkilatı'nın FETÖ'cü gruplara teslim edildiğini ileri süren İstanbul İl Yöneticisi Oğulcan Tanrıyar partisinden istifa etti.

Google Haberlere Abone ol

DEVA Partisi İstanbul İl Yöneticisi Oğulcan Tanrıyar, partideki görevinden istifa etti. Tanrıyar, istifa sonrası zehir zemberek açıklamalarda bulundu.

"Teşkilat Genç Sivillere bırakılmış” diyen Tanrıyar'ın bahsettiği hareket olan Genç Siviller Hareketi FETÖ ile ilişkili olduğu iddia edilen bir oluşum olarak biliniyor.

ODA TV'de yer alan habere göre, Ali Babacan’nın kurucu Genel Başkanı olduğu, DEVA Partisi’nin İstanbul İl Yöneticisi Oğulcan Tanrıyar, “teşkilat Genç Sivillere bırakılmış” diyerek istifa etti. Partisinin WhatsApp grubundan bir yazı yayımlayan Tanrıyar, “Büyük umutlarla girdiğim DEVA Partisi’ni büyük hayal kırıklığıyla ‘Genç Siviller’ oluşumuna bırakıyorum” dedi.

DEVA Partisi İstanbul İl Yöneticisi Oğulcan Tanrıyar'ın istifasıyla ilgili yaptığı açıklama şu şekilde;

“Mücadelemi onların olduğu yerde vermeyeceğim. Benim hayatımda en önemli varlığım önce vatanım sonra ailemdir. Ailemin bütün fertleri bana karşı çıkarken onlara ‘önce vatan’ diyerek DEVA Partisi’ne girdim. Fakat bir de baktım ki bu teşkilat komple ‘Genç Siviller’e bırakılmış veya onlar tarafından alınmış. Arkadaşlar bir teşkilatta yönetim bu kadar UNİCEF’e bile verilmez, ki bahsettiğimiz oluşum öyle tertemiz bir oluşum da değil.

Genç Sivillerin

- Kurucusu kaçak

- Avukatının daha yeni Fetullah’la ağlaştığı sarıldığı görüntüler yayınlandı.

- En çok izlenen haber programları son bir ay içinde bu gruba alenen FETÖ’cü dedi.

- En çok satan gazete ‘FETÖ’cü Genç Siviller’ diyerek manşet attı.

- Yandaş yayınlar da aynı manşetlere başladı.

Şahısların FETÖ’cü olup olmadıkları beni hiç ilgilendirmiyor. Net şekilde vurguluyorum, kimsenin şahsına FETÖ’cü demiyorum! FETÖ ile adı anılan bir grup olması benim için yeterli!

İstifamı usule uygun şekilde de uygulayacağım. ‘Genç Siviller Rahatsız’ sloganıyla çıktığınız bu yolda ‘Kim rahatsız olunca memlekete hayırlı?’ onu zaman gösterecek.”

 

 

Yorumlar