Erdoğan'dan Esenler müjdesi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'nin ilk en büyük kapsamlı kentsel dönüşüm projesi olan Esenler'de anahtar teslim tarihini açıkladı

Erdoğan'dan Esenler müjdesi
11 Nisan 2016 Pazartesi 12:22

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul’da düzenlenen Kentsel Dönüşüm Kurultayı’nda konuştu.

Erdoğan, buradaki konuşmasında "Bir müjdeyi sizlerin huzurunda İstanbullular ile paylaşmak istiyorum. Kentsel dönüşüm için Esenler Havaalanı mahallesinde ilk kazmayı vurmuştuk, burada çalışmalar tamamlandı. İnşallah önümüzdeki ay hak sahiplerine anahtarları teslim edilecek" dedi.

İşte Erdoğan’ın konuşmasından satır başları:

Bir müjdeyi sizlerin huzurunda İstanbullular ile paylaşmak istiyorum.

Kentsel dönüşüm için Esenler Havaalanı mahallesinde ilk kazmayı vurmuştuk burada çalışmalar tamamlandı. İnşallah önümüzdeki ay hak sahiplerine anahtarları teslim edilecek.

Kentsel dönüşümü hayalden gerçeğe dönüştürmüş oluyoruz. Ülkemizde bu şekilde yıkılıp yeniden yapılması gereken 6 milyondan fazla konut var.

Bizim amacımız yuva yıkmak değil. Tam tersine vatandaşlarımızı güvenli yuvalara kavuşturmaktır. Kentsel dönüşüm çalışmalarımızın gereken sonuca ulaşacağına inanıyorum.

Biz yaparken birileri de yıkmanın peşinde. Nerede kentsel dönüşümle ilgili bir çalışma başlatsak bu malum oda işi yargıya götürüyor.

Netice alıyor mu almıyor ama bize süre kaybettiriyor. Biz sıçramak hızla mesafe almak zorundayız.

Aynı şekilde kafa aynı ya bölücü terör örgütü, insanlık ve ahlak dışı yöntemlerle vatandaşı mağdur ediyor. 


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×