Trabzonspor'dan soruşturma açıklaması

Trabzonspor kulübü, başvuruları üzerine UEFA'nın Fenerbahçe kulübü hakkında başlattığı soruşturmayla ilgili açıklama yaptı. Kulüp sitesinden yapılan açıklamada, Trabzonspor'un, tarihi misyonu gereği kurulduğu günden beri futbolda...

Trabzonspor'dan soruşturma açıklaması
30 Mayıs 2014 Cuma 19:28

Trabzonspor kulübü, başvuruları üzerine UEFA'nın Fenerbahçe kulübü hakkında başlattığı soruşturmayla ilgili açıklama yaptı.

Kulüp sitesinden yapılan açıklamada, Trabzonspor'un, tarihi misyonu gereği kurulduğu günden beri futbolda adalet mücadelesi verdiği belirtilerek, "Bu doğrultuda, Kulübümüz, 2010-2011 sezonunda Türkiye liginde gerçekleşen şike eylemleri hakkında, son olarak 9 Mayıs 2014 tarihinde UEFA ve FIFA'ya başvuruda bulunmuştur." denildi.

UEFA'nın Trabzonspor Kulübü'ne bilgi amacıyla bir yazı iletildiği de belirtilen açıklamada şu ifadelere de yer verildi:

"UEFA'nın bugün kulübümüze bilgi amacıyla ilettiği yazıda; soruşturma başlatıldığı, UEFA Kontrol ve Disiplin Kurulu'nun 17 Temmuz 2014 tarihli toplantısında konu hakkında karar verileceği ifade edilmiştir. Bir örneği de Türkiye Futbol Federasyonu'na gönderilen yazı; "doğrudan etkilenen taraf" sıfatıyla Fenerbahçe SK'ya hitaben yazılmıştır.

Tekrar hatırlatmak isteriz ki, talebimiz, şike yapılan 2010-2011 sezonuna ilişkin olarak ulusal ligimizde gerekli disiplin yaptırımlarının uygulanması ve Trabzonspor'un hakkının teslim edilmesidir."

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×